Google Arama Sonuçları Yeni Pencerede Nasıl Açılır?

Google Arama Sonuçları Yeni Pencerede Nasıl Açılır?

İnternet araçları, arama motoru hizmetleri ile her gün kullanılan ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan Google da, muhtemelen bir çoğumuz tarafından bilinen yada hiç bilinmeyen bir bilgiyi sizinle paylaşmak istedim. ” Yaptığım Google aramalarında, çıkan arama sonuçlarına tıkladığımda yeni pencerede açmak istiyorum. ” sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım.

Diğer arama motorlarında arama sonuçları varsayılan olarak yeni pencerede açılmaktadır. Her ne kadar bazı kullanıcılar için kullanışlı bir özellik olsa da bazı kullanıcılar için gereksiz bir ayrıntı olabilir. Google, bu ayarı opsiyonel olarak sunmaktadır.

Peki, Google’ da arama sonuçları yeni pencerede nasıl açılır?

  • Öncelikli olarak Google ana sayfasına giriş yapın, sağ alt tarafta yer alan Ayarlar ve ardından Arama Ayarları seçeneğine tıklayın
  • Gelen ekranda ” Sonuçların açılacağı pencere ” başlığı altında yer alan ” Seçilen her sonucu yeni bir tarayıcı penceresinde aç ” karşısında bulunan tiki işaretleyin
  • Daha sonra ilgili olan tiki işaretledikten sonra sağ alt tarafta yer alan Kaydet seçeneğini kullanarak, ayarları kaydedin.

google-arama-sonuçları-yeni-pencerde-nasil-acilir-1

Yapılan bu işlemlerin ardından arama sonuçlarına tıkladığınızda artık, yeni sekmede açılacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.