Google’ da Arama Dilini Değiştirme

A+
A-
Google’ da Arama Dilini Değiştirme

Bilgisayar, telefon ya da tablette internet araçları ve arama motoru hizmetleri ile kullandığımız ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan Google’ da, yapılan arama sonucu bulunduğunuz konuma göre yönlendirileceğinizden, Türkçe arama motoru ile karşılaşırsınız. Elbette gerekli olan bütün kaynaklara Türkçe sitelerden ulaşabilirsiniz. Ancak aranılan bilgi kısıtlı olarak karşımıza çıkabileceğinden, daha fazla kaynağın olduğu İngilizce dilini bu noktada seçebiliriz.

Bazı durumlarda dil seçeneklerinde değişiklikler olabilir. Eğer siz de “Google’ da dil ayarları nasıl değiştirilir?” diyorsanız, arama motorunun dil ayarlarının nasıl değiştirileceği konusunda yapılması gereken adımları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Google’ da Arama Dili Nasıl Değiştirilir?

  • Öncelikli olarak Google ana sayfasına giriş yapın, sağ alt tarafta yer alan Ayarlar ve ardından Arama Ayarları seçeneğine tıklayın
  • Daha sonra sol üst tarafta yer alan Diller sekmesine tıklayın
  • Burada istenilen dili seçerek, Kaydet butonuna tıklayın
google-da-arama-dilini-degistirme

Yapılan bu işlemden sonra artık yapılan aramalar İngilizce olarak listelenecektir. Daha sonra yine bu kısımdan Türkçe diline geçiş yapabilir ya da herhangi bir dili ayarlayabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Google’ da Arama Dilini Değiştirme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Google’ da Aramalar Yeni Sekmede Açılıyor

Tırnak İşaretinin Arama Motorunda Kullanımı

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.