Google’ da Yüksek Çözünürlüklü Görseller Nasıl Aranır?

A+
A-
Google’ da Yüksek Çözünürlüklü Görseller Nasıl Aranır?

Telefon, tablet ya da bilgisayarda arama motoru hizmetlerini kullandığımız ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan Google’ da, hemen hemen her gün resim, video olmak üzere birçok araştırma yapmaktayız. Resim araması yaptığınızı varsayalım. Arama sonucunda karşınıza çok sayıda resim çıktığı gibi resimlerin kalitesi de tamamen birbirinden farklı olmakta. Eğer siz de yapılan aramalarda sadece kaliteli resimlerin görüntülenmesini istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Google ‘ da yüksek çözünürlüklü, kaliteli resimlerin aranması oldukça kolay bir işlemdir. Filtreleme kullanılarak, istenilen bir resmin en kolay nasıl bulunabileceğini mutlaka biliyorsunuzdur. Bilmeyen kullanıcılar içinde oldukça yararlı olacağını düşündüğüm bu özelliğin nasıl kullanılacağından bahsetmek istiyorum.

Yüksek Çözünürlüklü Kaliteli Görselleri Bulma

 • Öncelikli olarak aranılacak kelimeyi Google‘ a yazın ve ardından Görseller sekmesine tıklayın
 • Daha sonra sağ tarafta yer alan Araçlar sekmesine tıklayın
 • Alt tarafta açılan Boyut sekmesine tıklayın ve ardından istediğin kalitedeki resim boyutunu seçin
 • Eğer kaliteli olmasını düşünüyorsanız Büyük sekmesine tıklayın, baktığınızda görsellerin değiştiğini yani filtrelendiğini göreceksiniz
google-da-yuksek-cozunurluklu-gorseller-nasil-aranir-1
 • Kaliteli resimleri bulmak için yapılması gereken işlem, işte bu kadar kolay.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Google’ da Yüksek Çözünürlüklü Görseller Nasıl Aranır?” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

“Google’ da Aramalar Yeni Sekmede Açılıyor” haberini okumak için buraya tıklayın

“Tırnak İşaretinin Arama Motorunda Kullanımı” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Hale dedi ki:

  Yine harika bir anlatım teşekkürler..

  1. KILIC dedi ki:

   teşekkür ederim Hale hanım