Google’ dan Efsane Pilot Ayrton Senna İçin Doodle

Google’ dan Efsane Pilot Ayrton Senna İçin Doodle

Büyük Arama Motoru Google’  dan, Formula 1′ in efsane pilotu Ayrton Senna’ yı unutmadı.

ayrton-senna

Google tarafından özel günler için hatırlanan Doodle’ lar, Google ana sayfasına o güne özel görüntüyü yerleştirmesi ile kullanıcılar tarafından hatırlanılması sağlanıyor. Geçtiğimiz gün ilkbaharın ilk günü için bir Doodle hazırlayan Google, şimdi ise Formula 1′ in Efsanevi İsmi Ayrton Senna’ nın 54. Doğum gününü unutmayarak sevenleri için bir Doodle hazırladı.

Kullanıcılar Google tarafından hazırlanılmış olan Doodle’ a tıklaması sonucunda Ayrton Senna’ nın Google arama motorunda ki arama sonuçlarına direk ulaşması sağlanıyor.

Ayrton Senna kim olduğu hakkında kısaca bilgi verilecek olunursa;

Brezilya’ lı Formula 1 yarış pilotu olan Ayrton Senna da Silva’ nın 3 kez Dünya Birinciliği bulunmaktadır. Özellikle yağmurlu havalarda sürdürmüş oluğu başarı ile “Rainman” yani yağmur adam lakabı ile de tanınmaktadır. 1 Mayıs 1994′ te İtalya’ nın Autodromo Enzo e Dino Ferrari pistinde yapılan San Marino Grand Prix’ te beton bariyerlere çarpması sonucunda hayatını kaybetti.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.