Google Glass ile Gelinen Son Nokta !

Google Glass ile Gelinen Son Nokta !

Google tarafından giyilebilir teknoloji alanında olan Google Glass akıllı gözlük projesi geliştirilmeye devam ediliyor.

google-glass-mindrdr

Neurosky MindWave EEG isimli geliştirilen aparat Google Glass ile beraber çalışmakta ve bu çalışmanın sonucu olarak ta kullanıcıların zihin gücüne odaklanıp, düşünceleri okuyabilme imkanı sunmakta. Tabi bu cihazın çalışabilmesi için MindRDR isimli bir uygulamanın Google Glass’ ta yüklü olması gerektiğini de belirtelim. MindRDR uygulaması beyin dalgalarını ölçen biosensör özelliği sayesinde kullanıcılar o an için bir noktaya odaklandığında sistem tarafından fotoğraf çekilmesi algılanıyor ve bunun üzerine fotoğraf çekim işlemi gerçekleşiyor. Eğer istenirse sosyal paylaşım siteleri üzerinden paylaşma imkanı da sunuyor.

Devrim niteliğinde olabilecek bu yeni özellik sayesinde fiziksel güç yapısı gerektirecek bir olayın zihin gücü sonucu gerçekleşmesi, heyecan verici olarak nitelendirilebilir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.