Google Güvenlik Araçları ile Hesap Güvenliğini Arttırın

Google Güvenlik Araçları ile Hesap Güvenliğini Arttırın

Hesabınızın güvenliğine dikkat etmezseniz, bu size büyük sorunlar açabilir. Hesabın başka birilerinin eline geçmesi yalnız kişisel bilgilerin değil, diğer hesap bilgilerinizin de elinizden kayıp gidebilmesi anlamını taşımaktadır. İşte size Google hesabınıza giren davetsiz misafirleri anlamanın yolu!

google-hesapguvenligi

Her geçen gün hızla gelişen teknolojinin bize sağladığı kolaylıklar, aslında bazı güvenlik sorunlarını da beraberinde getirebilir. Bunların en sık yaşandığı noktaların başında ise e-posta hesapları gelmektedir. Malum e-posta hesabının başka birisinin eline geçmesi durumunda kişisel bilgilerinizin yanında diğer hesap bilgilerinizin de elinizden kayıp gitmesine neden olabilmektedir. Google’ da hesap güvenliği hususunda yeni olan güvenlik araçları ile adeta güvenilirliği arttırmayı sağlamakta.

Google’ ın yeni güvenlik paneli üzerinden hesabınıza erişim sağlayan (bilgisayar, telefon, tablet) gibi cihazların hangi tarihte ve ne zaman giriş yapıldığını görebildiğiniz gibi cihazlardaki hesap erişimini de kaldırabiliyorsunuz. Bu panel üzerinden 28 günlük cihaz aktivitelerini görebilir ve herhangi bir şüpheli durum ile karşılaşılaşırsanız şifre bilgilerinizi değiştirerek önüne geçebilirsiniz.

bilisimbilgi.com

Google hesabınızın aktivitelerini (IP adresi, tarih, tarayıcı ve diğer lokasyon detaylarını) Güvenlik Sihirbazı ile güvenlik seçeneklerini ve hesap izinlerini kontrol edip, hesap güvenliğini rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

bilisimbilgi.com

Son olarak “Hesap Özeti” ile de kaydedilen dokümanlardan e-postalarınıza kadar yapılan son etkinliklerinize ilişkin durumlara hızlı bir bakışta sağlayabilirsiniz. Bunun için Gmail hesabınızdan sağ üst tarafta yer alan profil fotoğrafınızın üzerine tıklayın. Daha sonra Hesabım düğmesine tıklayarak, Hesabım sayfasını açın. Burada karşınıza gelen Kişisel bilgiler ve gizlilik üzerine tıklayın ve sayfayı aşağıya doğru kaydırın. “Hesap Özeti” başlığı altında yer alan Gösterge Tablosu’ nu Görüntüle (Google Dashboard) tıkladığınızda tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.