Görüntüleri Sıkıştırıp, Sitenizi Hızlandırabilirsiniz?

Png ve Jpg” uzantılı görsellerimizi görüntü kaybı olmadan “Online” olarak skıştırabilirsiniz.

resimformati1Sitelerde en çok kullanılan iki format “.png ve .jpg” bu göstereceğim site sayesinde sitede kullanacağınız görseller daha pratik yoldan ve aynı zaman da görüntü de herhangi gözle görülür bir kayıp olmadan şıkıştırma işlemlerini gerçekleştireceğiz.


JPEGmini Kullanımı : 

Evet öncelikli olarak “JPEGmini” sitesini açıyoruz. Buradan ilk şekilde görülen “Try it Now” ı tıklıyoruz. Karşımıza gelen pencere de “Press to Upload Photos” yazısına tıklıyoruz. Sistem sıkıştırma işlemine başlıyor.

jpegmini            jpegmini1

TinyPNG Kullanımı :

tinyPNG” PNG uzantılı dosyalarınızı aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi dikdörtgen alana sürükleyip bırakmanız yeterlidir. “Compressing” yazısı çıknca “Finished” oluncaya kadar bekleyin. İşlem bitince sağ bölümde “Download” sekmesi çıkacak bu sekmeden sıkıştırlmış PNG görselinizi indirebilirsiniz.

tinypng

Evet arkadaşlar, bu yazımızından sonuna geldik, kolay gelsin.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

“Görüntüleri Sıkıştırıp, Sitenizi Hızlandırabilirsiniz?” için bir cevap

  1. Avatar Ahmet Keten dedi ki:

    Verdiğiniz bilgi için teşekkür, çok faydalı oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.