Hedef Yolu Çok Uzun Hatasının Çözüm Yolu Nedir?

Hedef Yolu Çok Uzun Hatasının Çözüm Yolu Nedir?

Bilgisayarda bulunan dosyayı bir noktadan diğer bir noktaya taşımaya yada kopyalamaya kalktığınızda “Hedef Yolu Çok Uzun” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Dosyanın taşınma işlemi sırasında karşılaşılan sorunun çözüm yolu konusunda bilgi aktararak yardımcı olmaya çalışacağım.

Windows işletim sistemi klasör adresini 255 karakter ile sınırlandırıyor, dosyaya verilen isimde dahil olmak üzere dosyanızın bulunduğu konumdaki adres ile birlikte 255 karakteri geçmiş ise bu hata ile karşılaşırsınız.

hedef-yolu-cok-uzun-hatasinin-cozum-yolu

“Hedef Yolu Çok Uzun” hatasının neden kaynaklandığı, yukarıdaki resimde açıklama içerisinde detaylı bir şekilde bahsedilmiştir.

Hedef Yolu Çok Uzun Hatasının Çözümü

  • Öncelikli olarak dosyamız hangi disk üzerinde bulunuyorsa ona göre işleminizi gerçekleştirin
  • Kopyalama yada taşınması istenilen dosyayı mümkün olduğunca sürücünün kök dizinine doğru taşımanız karşılaşılan soruna çözüm olacaktır (Ör: Yerel Disk Sürücüsü D:/ ise bu kök dizinine doğru taşımalısınız)

“Hedef Yolu Çok Uzun” hatasının neden kaynaklandığı ve çözüm yolunun ne olduğu hakkında paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.