Hotmail’ de Otomatik Tatil Yanıtını Nasıl Oluşturabilirim?

Hotmail’ de Otomatik Tatil Yanıtını Nasıl Oluşturabilirim?

İş yoğunluğunda, tatilde ya da internet erişiminin olmadığı durumlarda gelen e-postalara cevap veremeyecek durumda iseniz, belirleyeceğiniz bir cevap tanımlamasıyla gelen tüm maillerinize bu mesaj ile cevaplama sağlayabilirsiniz. Nasıl mı?

hotmail-otomatik-tatil-yanit

Mailleri yoğun olarak kullananlar Hotmail’ in “Otomatik tatil yanıtları gönderme” özelliği sayesinde iş yerinde, izine çıkılacağında ya da birkaç gün maillere cevap veremeyecek durumlarda gerçekten önemli bir özellik olduğunu söyleyebilirim.

Otomatik tatil yanıtları göndermenin ayarları nasıl yapılır?

  • Öncelikli olarak Hotmail sayfasını açın
  • Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan çark simgesine tıklayın ve ardından Seçenekler‘ e tıklayın

bilisimbilgi.com

  • Gelen kısımda “Hesabınızı yönetme” başlığı altında yer alan “Otomatik tatil yanıtları gönderme” seçeneğine tıklayın.

bilisimbilgi.com

  • Daha sonra Bana e-posta gönderen kişilere tatil yanıtı gönder seçeneğini seçin ve ardından “Dışarıda olduğunuz sürece göndermek istediğiniz iletiyi girin” başlığı altındaki alana göndermek istediğiniz mesajı yazın.

bilisimbilgi.com

  • Yalnız buradaki önemli nokta istenmeyen ya da spam gibi önemsiz e-postaları fazlaca almanıza maruz kalacağınız için Yalnızca kişileri yanıtla onay kutusunun aktif olduğundan emin olun.

Yapılan bu işlemlerden sonra gelen mesajlara cevap verecektir. Bu işlemi iptal etmek istediğinizde ise Tatil yanıtını gönderme seçeneğine tıklayarak eski haline getirmiş olursunuz. Bu işlemlerin sonunda kayıt edilerek işlemi sonlandırabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.