Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram‘ da takip listenizde bulunan kullanıcılar, canlı yayın başlattığı zaman ekrana bir bildirim yansımakta. “X bir canlı video başlattı. Sona ermeden izle!“. Sürekli gelen bu bildirimlerden dolayı rahatsızlık duyuyorsanız iOS ve Android cihazlarda aşağıdaki adımları takip ederek devre dışı bırakabilirsiniz.

Başlatılan her canlı yayın anında ekrana bildirim gelir ve dokunulduğunda otomatik olarak yayına katılmış olursunuz. Aslında bu seçim internet kotanızın da bitmesine neden olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için Instagram’ dan bildirim ayarlarına giriş yapılarak, Instagram canlı yayın bildirimlerini kapatabilirsiniz.

Instagram’ da canlı yayın bildirimlerini kapatma

iOS Cihazlarda;

  • Öncelikli olarak Instagram uygulamasına giriş yapın
  • Uygulamada sağ üst köşede yer alan Seçenekler simgesine tıklayın
  • Daha sonra Ayarlar başlığı altında yer alan Anında İlet Bildirim Ayarları seçeneğine tıklayın. Canlı yayın olmak üzere diğer tüm bildirim ayarlarına bu ekrandan ulaşabilirsiniz.
  • Burada Canlı Videolar başlığı altında yer alan seçeneği Kapalı duruma getirerek, canlı yayın bildirimlerini devre dışı bırakabilirsiniz

instagram-canli-yayin-bildirimleri-nasil-kapatalir-1

Android Cihazlarda;

  • Öncelikli olarak Instagram uygulamasına giriş yapın
  • Uygulamada sağ üst köşede yer alan Seçenekler simgesine tıklayın
  • Daha sonra Ayarlar başlığı altında yer alan Anında İlet Bildirimleri seçeneğine tıklayın
  • Burada Canlı Videolar başlığı altında yer alan seçeneği Kapalı duruma getirerek, canlı yayın bildirimlerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Yapılması gereken işlem bu kadar

Bu işlemelerin ardından artık takip edilen kullanıcıların yaptığı canlı yayın bildirimlerini almayacaksınız.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.