Instagram’ da Arşivleme Özelliği ile Fotoğrafları Gizleyebileceksiniz

Instagram’ da Arşivleme Özelliği ile Fotoğrafları Gizleyebileceksiniz

Fotoğraf ve video paylaşımı olarak bilinen sosyal medya uygulaması Instagram’ da, profilimde kalmasın denilip gereksiz yere sildiğiniz fotoğrafları, arşivleme özelliği sayesinde artık silmeden gizleyebileceksiniz. Nasıl mı?

Instagram‘ da fotoğrafların profilinizde görünmesini istemiyor, size özel kalmasını istiyor olabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken işlem oldukça basit “fotoğrafları arşivlemek”. iOS ve Android sistemli cihazlarda Arşivleme özelliğinin kullanımı  hakkında yapılması gereken tüm işlemleri adım adım anlatacağım.

Instagram’ da ‘Arşivleme’ özelliği nasıl kullanılır?

  • Öncelikli olarak arşivlemek istediğiniz fotoğrafa gidin
  • Ardından fotoğrafın sağ üst tarafından yer alan üç noktaya donunun. Bu üç nokta (“Android sistemlerde Dikey“, “iOS sistemlerde Yatay“)
  • Daha sonra karşımıza gelen ekranda en üstte yer alan Arşivle seçeneğine tıklayın
  • Yapılması gereken işlem bu kadar basit. Artık bu işlemin ardından fotoğrafınız yalnız size özel olacak.

instagram-arsivleme-ozelligi-ile-fotograflari-gizleme-1

Tabi daha sonra arşivlediğiniz fotoğraflar arasından tekrar paylaşmak istediğiniz fotoğraf olduğunda profilinizin sağ üst köşesinde yer alan saat benzeri ikona tıklayarak arşive ulaşın. Burada çıkarmak istediğiniz fotoğrafa ve ardından üç noktaya tıklayın. Gelen pencerede Profilde Göster demeniz yeterli olacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.