Instagram’ da Biri Paylaşımda Bulunduğunda Bildirim Alma

A+
A-
Instagram’ da Biri Paylaşımda Bulunduğunda Bildirim Alma

Fotoğraf ve video paylaşım platformu olarak karşımıza çıkan ve popülerliği gün geçtikçe artan Instagram‘ da takip ettiğiniz bir arkadaş ya da önemli birisi, herhangi bir paylaşımda bulunduğu zaman size bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Belirlediğiniz kişilere yönelik yapılan özel bildirim ayarları sayesinde, kişiler herhangi bir gönderi veya hikaye paylaşımında bulunduğu zaman bildirim alabileceksiniz. Nasıl mı?

Instagram’ da sizin için önemli olan birisinin paylaşımlarından anında haberdar olmak istiyorsanız o kişiye özel bildirim ayarı oluşturabilirsiniz. Bu sayede kişi gönderi veya hikaye paylaşımında bulunduğu zaman anında telefonunuza bildirim gelecektir. Kişiye özel bildirim almak için aşağıdaki adımların takip edilmesi yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak paylaşımından hemen haberdar olmak istediğiniz kişinin Profil sayfasına girin
  • Ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya ( ) dokunun
  • Karşımıza gelen menüden Gönderi Bildirimlerini Aç seçimini seçin. Bu sayede kişi sayfasında fotograf ya da video paylaşımında bulunduğu zaman size bildirim gelecektir
  • Yine aynı şekilde Hikaye Bildirimlerini Aç seçimini seçtiğinizde ise, kişi hikaye paylaşımında bulunduğu zaman bildirim gelecektir

Artık bildirim almak istemiyorsanız, yine kişinin profil sayfasına gidip … üç noktaya dokunun, ardından Gönderi Bildirimlerini Kapat ve Hikaye Bildirimlerini Kapat seçimini seçmeniz yeterli olacaktır.

Instagram’ da biri paylaşımda bulunduğu zaman bildirim alma konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

Instagram’ da Benzer Profil Önerilenleri Nasıl Kapatılır?

Instagram’ da Kaydedilenler Özelliği Nedir?

Instagram’ da Belirlediğiniz Kişilerden Hikayenizi Gizleyin

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.