Instagram’ da Etiketlendiğim Fotoğrafları Profilden Nasıl Gizleyebilirim?

Instagram’ da Etiketlendiğim Fotoğrafları Profilden Nasıl Gizleyebilirim?

Son dönemlerde sosyal paylaşım ağı olarak öne çıkan ve popülerliği gün geçtikçe artan Instagram’ da ” etiketlendiğim fotoğrafları profilimden gizlemek için yapılaması gereken işlem nedir? ” sorusuyla karşılaştım.  Gelin bu soruya beraber yanıt bulmaya çalışalım.

Her ne kadar paylaşılan bir fotoğraf yada video da etiketlenmek kimileri için güzel bir şey olsa da fotoğraflarda etiketlenmeyi sevmeyen kişilerde bulunmaktadır. Tabi bir de etiketlenilen içeriklerin kullanıcı profillerinde görülebiliyor olması rahatsız edici bir durum olmaktadır. iPhone cihazlarda Instagram’ da etiketlendiğiniz fotoğraf yada videoları profilinizden gizleyebilirsiniz. Nasıl mı?

Instagram’ da etiketlendiğiniz fotoğrafları profilinizden gizlemek için yapılaması gerekenler

  • Öncelikli olarak Instagram uygulamasını açın ve sağ alttaki profil simgesine dokunun
  • Profil sayfanızda etiketlendiğiniz fotoğraf yada videoların olduğu sekmeye dokunun
  • Daha sonra gizlemek istenilen fotoğrafa dokunun
  • Sağ üst kısımda yer alan üç noktalı simgeye dokunun ve Fotoğraf Seçenekleri seçimini tıklayın

instagram-etiketlendigim-fotograflari-profilden-gizleme-1

  • Bulunduğun Fotoğraf başlıklı bir pencere karşımıza gelmekte. Burada Profilimde Gizle seçimini işaretledikten sonra Bitti butonuna tıklamanız yeterli olacaktır

instagram-etiketlendigim-fotograflari-profilden-gizleme-2

Instagram’ da etiketlendiğiniz fotoğrafları profilinizden gizlemek için yapılaması gereken çözüme yönelik paylaştığım bilgi umarım faydalı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.