iOS 11′ de Bluetooth Cihazları Arasında Geçiş Nasıl Yapılır?

iOS 11′ de Bluetooth Cihazları Arasında Geçiş Nasıl Yapılır?

Artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan sürekli olarak yanımızda bulundurduğumuz sahip olduğu donanım yapısı ile birlikte tasarım çizgisi ile de kullanıcılarda büyük ilgi oluşturan aynı zamanda iOS işletim sistemi ile de en güvenilir olduğunu söyleyebileceğimiz iPhone cihazlarda, birden çok Bluetooth cihazını eşleştirebilir ve Denetim Merkezi (Control Center) üzerinden de kolaylıkla geçiş sağlayabilirsiniz. Nasıl mı?

iOS 11 Denetim Merkezi’ nde Bluetooth Cihazları Arasında Geçiş Yapma

iPhone’ da birden fazla Bluetooth cihazını eşleştirebilir ve bu cihazlar arasında geçişi de Denetim Merkezi (Control Center) üzerinden rahatlıkla sağlayabilirsiniz. iPhone’ da bağlı bulanan cihazdan, diğer cihaza aşağıda yer adımları takip ederek geçiş yapabilirsiniz.

 • Öncelikli olarak Denetim Merkezi (Control Center) ni açın (iPhone X cihazlarda ekranın sağ üst köşesini aşağı doğru hızlıca kaydırın. Diğer iPhone modellerde ise ekranın alt kısmından yukarı doğru hızlıca kaydırın)

iOS-11-Denetim-Merkezi-1

 • Denetim Merkezi’ nde sağ üst tarafta yer alan müzik çalara dokunup, basılı tutarak 3D Touch menü ekranını açın
 • Daha sonra müzik çaların sağ üst tarafında yer alan daire şeklinde bulunan ve arasında bir üçgen görünen simgeye dokunun

iOS-11-Denetim-Merkezi-2

 • Karşınıza cihaz seçeneklerini gösteren bir liste açılacaktır

iOS-11-Denetim-Merkezi-3

 • Bu liste üzerinde iPhone cihazınızı ve mevcut bağlı bulunan Bluetooth cihazlarını göreceksiniz (Apple TV’ ye sahipseniz onu da liste de görebilmenin yanı sıra herhangi bir Bluetooth hoparlöre bağlıysanız onunda yer aldığını görürsünüz)
 • Daha önceden eşleştirilen bu Bluetooth cihazları arasında geçişi sağlamak içinse, listede yer alan geçmek istenilen cihaz adı bulunarak, üzerine tıklamak yeterli olacaktır

iOS 11′ de bluetooth cihazları arasında geçiş nasıl yapılır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Turgut dedi ki:

  Kardeşim ne yaptın ya helal olsun paylaştığın Bilgi için. Bu bilgiyi arıyordum yararlı oldu. Eyvallah

  1. KILIC dedi ki:

   Faydalı olabildiysek ne mutlu bize Turgut bey. İyi çalışmalar