iOS 11′ de Komut Yazılarak Siri ile Nasıl İletişime Geçilir?

iOS 11′ de Komut Yazılarak Siri ile Nasıl İletişime Geçilir?

Apple tarafından Haziran ayının başlarında WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılan iOS 11, şuan için geliştiriciler için kullanıma sunuldu. iOS 11, bir çok Apple cihazına yeniliklerle gelecek. En kullanışlı yeniliğin Siri’ ye geleceği söylenilebilir. Kullanılabilirlik konusunda çok daha başarılı hale gelen Siri ile artık sadece sesli olarak değil, yazılı komutlarla da iletişime geçilebilecek.

iOS 11′ de Siri’ ye yazarak nasıl iletişim kurulur?

Bir şeyi merak ediyorsunuz ve konu hakkında Siri’ den yardım almak istiyorsunuz sesli komut vermek için bulunduğunuz yerde uygun değilse kullanımı daha da rahat hale getiren yenilik tamda işe yarayacak türden diyebiliriz. Nasıl mı?

iOS’ un sanal asistanı Siri’ ye yazarak bir şeyleri sorma işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak özelliğin aktif hale gelmesi gerekmektedir.

  • Öncelikli olarak Ayarlar‘ a ardından Genel sekmesine tıklayın
  • Erişilebilirlik ve sonrasında Siri kısmına girin
  • iOS 11 ile gelen yeniliklerin yer aldığı yeni ayar bölümününden Siri’ ye Yaz seçeneği seçildikten sonra artık sanal asistanla yazarak iletişime geçebilirsiniz

iOS-11-komut-yazarak-siri-ile nasil-iletisime-gecilir

Geliştiriciler için kullanıma sunulan iOS 11 beta sürümünde şuan için bazı sistemsel hatalar ve eksiklikler dikkat çekiyor olabilir. Final sürümüne kadar Apple’ ın sistemi daha da kararlı hale getireceğine kesin gözle bakılıyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.