iOS 11′ de Kullanılmayan, İşe Yaramayan Uygulamaları Otomatik Kaldırın!

iOS
A+
A-
iOS 11′ de Kullanılmayan, İşe Yaramayan Uygulamaları Otomatik Kaldırın!

Bilindiği gibi App Store‘ da binlerce uygulama kullanılabilir durumda. Yer alan bu uygulamaların hepsi cihaz için yada kullanımınız için yararlı uygulamalar değil tabi ki. Herhangi bir uygulama kurulduğunda, arka plana atılan dosyalarla birlikte cihazınızda mutlaka yer işgal edecektir. Peki bir gün işe yarar düşüncesiyle kurduğunuz ancak kullanmadığınız uygulamaları, iPhone ve iPad cihazlarından otomatik olarak nasıl kaldırılacağını biliyor muydunuz?

Gün içerisinde elimizden düşürmediğimiz ve sürekli olarak yanımızda bulundurduğumuz telefonlar, akıllı unvanını aldığından bu yana ihtiyaç duyabileceğimiz her türlü imkânı sağlamakta. Donanım yapısı ile birlikte tasarım çizgisi ile de kullanıcılarda büyük ilgi oluşturan  aynı zamanda iOS işletim sistemi ile de en güvenilir olduğunu söyleyebileceğimiz iPhone ve iPad cihazlarında, iOS 11 ile birlikte ” Kullanılmayanları Sil ” özelliği bulunmakta.

“Kullanılmayanları Sil” özelliği sayesinde zamanında yüklenmiş ancak kullanıcıların işine yaramayan uygulamalar kaldırıldığında alandan tasarruf sağlanmış olacak. 16 GB kapasiteli iPhone cihazlarına sahip kullanıcılar olduğu düşünüldüğünde güzel bir özellik olduğu söylenilebilir. Peki, bu özellik nasıl aktif hale getirilecek?

iOS 11′ de kullanılmayan, işe yaramayan uygulamalar nasıl otomatik kaldırılır?

  • Öncelikli olarak iPhone’ da ana ekranda bulunan ” Ayarlar ” a tıklayın
  • Daha sonra Ayarlar penceresinde üst tarafta yer alan profile, ardından ” iTunes ve App Store  seçeneğine tıklayın ve gelen ekranı aşağıya doğru kaydırın

iOS-11-Uygulama-Otomatik-Kaldirma-1

  • iTunes ve App Store penceresinde alt tarafta yer alan “Kullanılmayanları Sil” aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır

iOS-11-Uygulama-Otomatik-Kaldirma-2

Tabi kaldırılan bu uygulamalara ait belge ve veriler cihazda tutulup, kısayolları ise ana ekranda gri renkte görünmeye devam edecek. Tek bir dokunuşla App Store’ dan uygulamayı yeniden yükleyebileceksiniz.

iOS 11′ de kullanılmayan, işe yaramayan uygulamaları otomatik kaldırın konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.