iOS 11′ de Night Shift Özelliği Nasıl Kullanılır?

A+
A-
iOS 11′ de Night Shift Özelliği Nasıl Kullanılır?

Apple, kullanıcıların merakla beklediği hücresel veri kısayolunu denetim merkezine iOS 11 güncellemesi ile ekledi. Ancak istenilen özelliğin gelmesi ile birlikte karanlık bir ortamda daha rahat okuma yapmamıza imkan sağlayan Night Shift / gece modu özelliğinin kısayolu ise kayboldu. Eğer siz de özelliği kullanıyor ve bu kısayola nasıl ulaşabilirim diyorsanız, makalenin devamına göz atabilirsiniz.

Telefon ekranlarında uzun süre maruz kalınan parlak mavi-beyaz ışık gün içerisinde pek sorun teşkil etmese de gece yatmaya hazırlanıldığında aksine uykudan uzaklaştırabilmektedir. Gelen mesaj yada e-postalara gece cevap verme alışkanlığınız varsa bu durum gerçekten uykunuzu olumsuz yönde etkileyecektir. Apple, gözlerin daha az yorulması sağlayan Night Shift özelliği ile bu sorunun önüne geçmekte. Peki Night Shift özelliği iOS 11′ de nasıl kullanılır?

  • Denetim merkezinden Ekran ve Parlaklık çubuğuna dokunun ve basılı tutun
  • Yapılan bu işlem sizi denetim merkezinde yeni bir ekrana götürecek
  • Parmağınızı hareket ettirdiğinizde ekran parlaklığını arttırabilir veya azaltabilirsiniz
  • Hemen alt tarafta ise Night Shift butonu yer almaktadır, gece modunu etkinleştirmek istediğinizde bu butona dokunun
  • Özellik etkin hale geldiğinde ise buton turuncu hale dönecektir, özelliği tekrar kapatmak istediğinizde ise tekrardan butona dokunmanız yeterli olacaktır

iOS 11 güncellemesi ile denetim merkezinde gizli hale gelen Night Shift özelliği nasıl kullanılır sorusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.