iOS 11′ de Otomatik Kelime Düzeltme Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

iOS 11′ de Otomatik Kelime Düzeltme Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Bir çok dili destekleyen sözlük ve otomatik kelime tamamlama özelliği bulunan iOS işletim sistemine sahip cihazlarda, siz bir kelime yazarken yazacağınız kelimeye yakın kelimeleri karşınıza getirerek, yazım hızınızı arttırma konusunda önerilerde bulunarak büyük kolaylık sağlamaktadır. Tabi bazı zamanlarda kelimeleri yanlış yazmanıza neden olabildiğinden can sıkıcı bir durumda oluşturmaktadır. Eğer bu durum sizde de rahatsızlık uyandırıyorsa; “Otomatik Düzeltme” adı ile yer alan seçeneğini devre dışı bırakarak çözüm getirebilirsiniz. Nasıl mı?

Otomatik Kelime Düzeltme Nasıl Kapatılır?

  • Öncelikli olarak cihazın ana ekranından “Ayarlar” menüsüne girin
  • Ayarlar menüsü içerisinden “Genel” sekmesine tıklayın
  • Ardından Genel menüsünde yer alan “Klavye” sekmesine tıklayın
  • Buradan “Otomatik Düzeltme” seçeneğini “Pasif” hale getirin

iOS-11-Otomatik-Kelime-Duzeltme-1

  • Artık siz bir kelime yazarken tahminde bulunmayacağından yazı yazmanız daha kolay ve bir o kadar da keyifli hale gelecektir. Tekrardan eski düzene döndürmek istediğinizde ise yukarıdaki adımları tekrardan uygulayarak “Otomatik Düzeltme” yi aktif hale getirebilirsiniz

iOS 11′ de otomatik kelime düzeltme nasıl devre dışı bırakılır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.