iOS 11′ de Otomatik Parlaklık Ayarı Nasıl Kapatılır?

iOS 11′ de Otomatik Parlaklık Ayarı Nasıl Kapatılır?

Ekran parlaklığını otomatik ayarda kullanmak, pil gücüne olumlu yönde etki etmektedir. Tabi zaman zaman kapatıldığı durumlarda mutlaka olmuştur. Ekranın parlaklık ayarını kendi istedikleri gibi ayarlamak isteyen kullanıcılar, daha önceleri “Ekran ve Parlaklık” ayarlarından “Otomatik Parlaklık” seçeneğini kapalı durumuna getiriyorlardı. Artık kapatma tuşu iOS 11 ile beraber eski yerinde değil. Peki, bu tuş nereye gitti?

iOS 11′ de Otomatik Parlaklık ayarı nasıl kapatılmakta?

Apple, Ekran ve Parlaklık başlığı altında yer alan Otomatik Parlaklık seçeneğini iOS 11 ile beraber Erişilebilirlik başlığı altına taşıdı. Bu ayara ulaşmak için

  • Öncelikli olarak cihaz üzerinden Ayarlar menüsü, Genel ve ardından Erişilebilirlik seçeneğine tıklayın
  • Erişilebilirlik başlığı altında yer alan Ekran Kolaylıkları yolunu izlediğinizde Otomatik Parlaklık seçeneğini göreceksiniz

iOS-11-otomatik-parlaklık-ayarı-nasıl-yapılır-1

Apple, göz önünde olan otomatik parlaklık ayarını devre dışı bırakmayı neden bu kadar zorlaştırdığı tabi ki merak konusu. Ancak yazının başında belirttiğim gibi “ekran parlaklığının otomatik ayarda kullanılması pil ömrünü olumlu yönde etkileyebilir”  düşüncesiyle yola çıkılmış olunabilir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.