iOS 11′ de Şifre Girilmeden Wi-Fi Ağına Nasıl Bağlanılır?

A+
A-
iOS 11′ de Şifre Girilmeden Wi-Fi Ağına Nasıl Bağlanılır?

Apple, iOS 11 ile kullanıcılarına sunduğu küçük ama en pratik özelliklerinden biri şüphesiz ki Wi-Fi şifresinin kolayca paylaşımı oldu. Bağlanılmak istenilen herhangi bir W-Fi ağına bağlı durumda olan iOS 11 sistemine sahip bir cihaz varsa, şifresi bilinmese dahi ağa bağlanma imkanı bulabileceksiniz.

Şifresini bilmediğiniz yada vermek istemediğiniz bir Wi-Fi ağına sizin kontrolünüz dahilinde bağlanmasına imkan sağlıyor olması, şüphesiz ki iOS 11 ile gelen en önemli özelliklerden biri olduğunu söylesek pekte yanlış sayılmaz. Bu özelliğin kullanılabilmesi için her iki cihaz üzerinde de iOS 11′ in yüklü olması ve Bluetooth bağlantılarının açık olması yeterli olacaktır.

Şifre girilmeden Wi-Fi ağına bağlantı nasıl kurulur?

I. Adım

  • Öncelikli olarak Wi-Fi ağına bağlanmak isteyen cihaz üzerinden sırasıyla ” Ayarlar “, ” Wi-Fi ” seçeneğine girin ve ardından bağlanılmak istenilen ağın adına dokunun
  • Karşınıza şifre ekranı geldiğinde cihazı, Wi-Fi ağına daha önceden bağlanmış olan iPhone yada iPad cihazına yaklaştırın

iOS-11-Wi-Fi-Paylas-1

II. Adım

  • Wi-Fi ağına önceden bağlı olan iPhone cihazına, bi cihazın Wi-Fi ağına bağlantı kurmak istediğini gösteren bir uyarı ekranı gelecek
  • Parolayı Paylaş ” dediğimiz anda diğer cihazda şifre girilmesine gerek duyulmadan Wi-Fi ağına bağlantı kurmuş oluyor

iOS-11-Wi-Fi-Paylas-2

  • Yapılan bu işlemlerin ardından Wi-Fi ağına bağlanmak isteyen kişi normal bir şekilde erişim sağlayabilir ve Ağı Unut özelliği kullanılmadığı sürece de, ağın kapsama alanına girdiğinde otomatik olarak bağlanmaya devam edecektir.

iOS 11′ de şifre girilmeden Wi-Fi ağına nasıl bağlanılır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.