iOS 11 ile Wi-Fi Şifresini Paylaşmak Artık Çok Kolay

iOS 11 ile Wi-Fi Şifresini Paylaşmak Artık Çok Kolay

WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılan ve şuan hâlâ geliştiricilerin kullanımında olan iOS 11, bir çok Apple cihazına yeniliklerle gelecek. Gelecek olan küçük ama pratik özelliklerden biri de Wi-Fi şifresinin kolayca paylaşımı olacak. Nasıl mı? Yakınınızda bulunan bir arkadaşınız, dahil olduğunuz ağa bağlanmak istediğinde şifrenin söylenilip yazılması yerine, bu ağın şifresini artık otomatik olarak alabilme imkanı sağlanacak.

Peki küçük ama pratik olan bu özellik iOS 11′ de nasıl çalışıyor?

iPhone’ unda iOS 11 işletim sistemi yüklü olan arkadaşınız, Wi-Fi listesinden bulunduğumuz ağı seçiyor ve karşısına şifre yazılacak olan ekran çıkıyor. Bu ekran üzerindeyken iPhone’ unu ağa bağlı olan bizim iPhone’ umuza yaklaştırıyor.

iOS-11-ile-wifi-sifresini-paylasmak-artik-cok-kolay-1

Bu durum karşısında Wi-Fi ağına bağlanmak isteyen cihazın erişim isteği karşımıza geliyor. Parolayı Gönder     (Send Password) butonuna dokunduğumuzda arkadaşımızın cihazına parolayı göndererek, Wi-Fi ağına bağlanmasına yardımcı oluyoruz.

iOS-11-ile-wifi-sifresini-paylasmak-artik-cok-kolay-3

Yapılması gereken işlem işte bu kadar kolay. iOS 11 ile gelecek olan bu özellik sayesinde artık ağınıza katılmak isteyen kişiye şifreyi tek tek kodlayarak söylemek yerine ekrandaki bir butona dokunmanız, bağlanması için yeterli olacak.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.