iOS 14.2 ile Birlikte Shazam Denetim Merkezine Geldi!

iOS
A+
A-
iOS 14.2 ile Birlikte Shazam Denetim Merkezine Geldi!

Shazam’ ın müzik tanıma özelliği, iPhone’ da denetim merkezine eklendi. Bu özellik ile denetim merkezinden tek bir tuşa dokunarak, dinlediğiniz müziğin adını ve kime ait olduğunu rahatlıkla öğrenebileceksiniz. 

Aslında iPhone kullanıcıları müzik tanıma özelliğine hiç de yabancı değil. Siri’ yi aktif hale getirip, “Bu şarkının adı ne?” diye sorulduğunda Siri birkaç saniye içinde şarkınının adını ve kim tarafından söylendiğini bulabiliyordu. Ancak iOS 14.2 güncellemesiyle birlikte Shazam‘ ın müzik tanıma özelliğini iPhone’ ların denetim merkezine entegre eden Apple, bu özelliği kullanabilmeyi daha zahmetsiz bir hale getirdi. Öyle ki artık Siri’ ye soru sorulmasına bile gerek kalmadan, denetim merkezindeki müzik tanıma özelliği sayesinde bulunulan ortamdaki çalan parçanın adını ve kim tarafından seslendirildiğini rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Üstelik bu özellik, AirPods takılı durumdayken bile çalışır durumda olacağından uygulamalarda çalan tüm müzikleri bile tespit edebilecek. 

iOS 14.2 güncellemesi ile Ayarlar penceresinden Denetim Merkezi‘ ne dokunuyorsunuz. “Daha Fazla Denetim” başlığı altında Shazam’ ı görmeniz, özelliği kullanmaya başlayabileceğiniz anlamına geliyor. Shazam eklendikten sonra ise sadece denetim merkezine dokunmanız yeterli oluyor. Dinlemiş olduğunuz müziğin ne olduğu hakkında sizi bilgilendirecek. Böylelikle aramış olduğunuz şarkının adı ve sanatçı hakkında bilgiye rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Peki, bu özellik nasıl aktif edilir?

Shazam-Denetim-Merkezi-1

Shazam, Denetim Merkezi’ nde Nasıl Aktif Edilir?

  • Öncelikli olarak Ayarlar‘ a ve ardından Denetim Merkezi‘ ne dokunun
  • Daha Fazla Denetim” başlığı altında yer alan “Müzik Tanıma” nın yan tarında bulunan “+” simgesine dokunarak, Dahil Edilen Denetimler‘ e alıyoruz
Shazam-Denetim-Merkezi-2
  • Daha sonra Denetim Merkezi’ nde yer alan Shazam’ a dokunduğunuzda, o anda çalan müziğin kime ait olduğunu rahatlıkla öğrenebileceksiniz
Shazam-Denetim-Merkezi-3

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iOS 14.2 ile Birlikte Shazam Denetim Merkezine Geldi!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

iPhone’ da Uygulama İçerisinde Denetim Merkezine Erişemiyorum!

iPhone’ da Ayarlar İçerisinde Hızlı Arama Yapma

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.