iOS 14′ te Gelen Çağrıları Tam Ekran Olarak Etkinleştirme

iOS
A+
A-
iOS 14′ te Gelen Çağrıları Tam Ekran Olarak Etkinleştirme

Apple, iOS 14 güncellemesi ile iOS sürümlerinde ufak ama alışık olduğumuz bir çok işleve düzenlemeler getiriyor. Bunlardan bir tanesi de gelen çağrıları göstermeye yönelik oldu. iPhone’ da gelen çağrılar tam ekran olarak görüntülenmekte. Artık iOS 14 güncellemesi ile beraber gelen çağrılar iPhone’ unuzda tam ekran değil de, bildirim gibi üst kısımda gösterilmekte. Tabi çoğu iPhone kullanıcısı bu özelliği beğense de, bazı kullanıcılar banner görünümündeki çağrı bildirimini de güzel bulmayabilir. Eğer siz de bu şekilde düşünüyor, iOS 14′ te gelen aramaların tam ekran olarak görüntülenmesini istiyorsanız bu işlemin hızlı yoluna aşağıdaki adımları uygulayarak ulaşabilirsiniz.

Çağrıların bildirim gibi üst kısımda gösterilmesi her ne kadar kullanıcı odaklı tasarlanmış olsa da tam ekran olarak görüntülenmesini isteyecek kullanıcıların da olduğunu düşünen teknoloji devi, iki görünümün kullanılabilmesi içinde bir yol sundu.

iOS 14′ te Tam Ekran Çağrı Görünümünü Etkinleştirme

  • iOS 14 güncellemesi alan iPhone cihazınızdan Ayarlar‘ a giriş yapın
  • Ekranı aşağıya doğru kaydırın Telefon‘ a dokunun
  • Ardından Gelen Aramalar‘ a dokunun
  • Gelen ekranda iki seçenek bulunmakta. Bunlardan ilki Banner (Başlık) seçimi. Bu seçim gelen aramaları üst kısımda görüntülenmesini sağlamakta. İkincisi Tam Ekran seçimidir.

Bu seçimi kullandığınızda, iOS 13 ve daha eski sistem sürümlerinde geçerli olan çağrılardaki görüntüyü kullanacaksınız. Tabi istediğiniz zaman Banner (Başlık) seçimini kullanarak gelen çağrının bildirim gibi üstte görüntülenmesini de sağlayabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.