iOS 14′ te Siri’ yi Tam Ekran Olarak Etkinleştirme

iOS
A+
A-
iOS 14′ te Siri’ yi Tam Ekran Olarak Etkinleştirme

Kullanıcıların en büyük avantajlarından biri olan SiriApple cihazlarında neredeyse tüm işlemleri yapmamıza olanak sağladığından hayatımıza birçok kolaylık katıyor. Siri çalışırken alışık olduğumuz tüm ekranı kaplaması, iOS 14 güncellemesi ile beraber artık ekranın alt tarafında gösterilmekte. Tabi çoğu iPhone kullanıcısı bu görünümü beğense de, bazı kullanıcılar güzel bulmayabilir. Yeni Siri arayüzünü kullanmakta zorlanıyor, eski görünüme yani Sirinin tam ekran olarak görüntülenmesini istiyorsanız bu işlemin hızlı yoluna aşağıdaki adımları uygulayarak ulaşabilirsiniz.

Sorulan sorulara cevap vermesi, tavsiyede bulunması ve aynı zamanda web hizmetlerindeki tüm işlemleri yerine getiren kişisel asistan Siri’ nin yeni görünümü her ne kadar kullanıcı odaklı tasarlanmış olsa da tam ekran olarak görüntülenmesini isteyecek kullanıcıların da olduğunu düşünen teknoloji devi, iki görünümün kullanılabilmesi içinde bir yol sundu.

iOS 14′ te Siri’ nin Tam Ekran Görünümünü Etkinleştirme

  • iOS 14 güncellemesi alan iPhone cihazınızdan Ayarlar‘ a giriş yapın
  • Ekranı aşağıya doğru kaydırın Erişilebilirlik‘ e dokunun
  • Ardından alt tarafta yer alan Siri‘ ye dokunun
  • Siri penceresinde “Siri’ nin Arkasındaki Uygulamaları Göster” seçimini pasif duruma getirin
ios-14-te-siri-yi-tam-ekran-olarak-etkinlestirme

Bu seçimi kullandığınızda, iOS 13 ve daha eski sistem sürümlerinde geçerli olan görüntüyü kullanacaksınız. Tabi istediğiniz zaman “Siri’ nin Arkasındaki Uygulamaları Göster” seçimini aktif duruma getirerek, yeni arayüz görünümüne getirebilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iOS 14′ te Siri’ yi Tam Ekran Olarak Gösterme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iOS 14′ te Paylaşım Sayfasından Kişi Önerilerini Kaldırma

iOS 14′ te Gelen Çağrıları Tam Ekran Olarak Etkinleştirme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.