iOS 7’deki Kapanma Sorunu Düzeltilecek

iOS 7’deki Kapanma Sorunu Düzeltilecek

iOS 7.0.4’te yaşanan cihazın yeniden başlamasına neden olan beyaz/siyah hatasının çok yakında gelecek olan güncellemeler ile düzeltileceğini açıklandı.

iphonebaslamasorunuApple’ın baştan aşağı yenilediği mobil işletim sistemi iOS 7, ilk etapta kullanıcıların farklı sorunlar ile karşılaşmasına neden olmuştu.

Bu sorunlardan en göze çarpanları ise batarya
sorunu, 64 Bit mimarili cihazlarda mavi ekran hatası ve cihazın yeniden başlama sorunlarıydı.

Apple bu sorunları iOS 7.0.4 ile çözmek istese de cihazın sebepsiz yere yeniden başlama sorununa çözüm bulamamıştı. Beyaz/Siyah ekran hatası olarak adlandırılan bu sorunun çok yakında bir güncelleme ile ortadan kaldırılacağı Apple tarafından açıklandı.

iOS 7.0.5 ile yeniden başlatma sorunu çözülebilir Apple sözcüsü Trudy Muller Mashable’ın açıklamalarına göre iOS 7.0.5 güncellemesi ile bu sorunların düzelmesi bekleniyor. Ancak Apple’ın şu an Beta aşamasında olan iOS 7.1 ile de bu sorunları çözme gibi bir ihtimal de bulunuyor.

Bakalım Apple cihazın yeniden başlamasına yol açan sorunu hangi güncelleme ile çözecek.

Kaynak: Shiftdelete

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.