iOS 8′ de Önerilen Uygulamaları Devre Dışı Bırakma !

iOS 8′ de Önerilen Uygulamaları Devre Dışı Bırakma !

Apple’ ın yeni nesil işletim sistemi ile beraber gelen özelliklerden biri de lokasyon bazlı uygulama öneri ikonları olmuş. Var olan bu yeni özellik aslında mevcut konumunuzun kullanılması ile yakınlarda bulunan bir işletmenin App Store üzerinde iOS uygulaması bulunuyorsa kilit ekranının sol alt köşesinde belirerek size uygulamayı önermekte.

ios-8-özellikleri

Elbetteki faydalı bir özellik olabilir, ancak genel itibari ile bakıldığında faydalı olmayacak bu özelliği devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz, Apple bunun için kapatma seçeneği sunmuş. Özelliği devre dışı bırakmak için öncelikli olarak “Ayarlar” menüsünden “iTunes ve App Store” seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen pencerenin en alt kısmında “Önerilen Uygulamalar” başlığı altında “Uygulamalarım” ve “App Store” şeklinde iki adet seçenek göreceksiniz. Aktif olarak gelen bu seçenekleri pasif duruma getirin.

IMG_0839002

Bu özelliğin yaptığı işi daha iyi anlamanız açısından örnek olarak bahsedecek olursak; App Store üzerinde iOS uygulaması bulunan bir banka şubesinin yanından geçmeniz halinde, o bankaya ait uygulamanın küçük bir simgesini cihazınızın kilit ekranında sol alt köşede belirdiğini göreceksiniz. Simgeyi tutarak yukarı doğru çektiğinizde eğer uygulama yüklü ise açılacak, değilse de App Store’ daki sayfasına yönlendirileceksiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.