iOS 9 ile “Hafızada Yeriniz Yok” Sorununa Çözüm

iOS 9 ile “Hafızada Yeriniz Yok” Sorununa Çözüm

Gelen güncelleme sonrasında “Hafızada Yeriniz Yok” uyarısı ile karşılaşan iPhone kullanıcılarına Apple, yakın zamanda gelecek olan iOS 9 ile yaşanan sorunu ortadan kaldırmayı planlıyor.

ios9-yenilikleri

iOS 8 ile neredeyse 3.5 GB’ lık boş depolama alanına gereksinim duyulması, 16 GB giriş seviyesindeki depolama alanı bulunan iPhone ve iPad sahipleri tarafından çok yer kaplayacağı düşünüldüğünden eleştiri almıştı. Kullanıcılar gelen güncellemeyi yüklemeye kalktıklarında “hafızada yer yok” uyarısı ile karşılaştıktan sonra cihazlarındaki fotoğraf sayısını azaltmasından tutunda, mesajlarını silme ve en az kullanılandan en fazla kullanılanlara doğru bazı uygulamalarını kaldırıp, güncellemenin kurulmasının ardından tüm herşeyi tekrar yükleyerek soruna bu şekilde çözüm buluyorlardı.

Apple, yakın zamanda gelecek olan yeni mobil işletim sistemi iOS 9 ile kullandığınız iPhone ya da iPad üzerinde bu sorunu otomatik olarak kendisi halledecek. Nasıl mı? Cihazınızda bulunan uygulamaları otomatik olarak kaldırıp, güncellemenin yüklenmesinin ardından tekrar geri yükleyecek.

Böylelikle Apple, yaşanılan bu sorunu artık kullanıcılar herhangi bir işlem yapmadan cihazları (iPhone ya da iPad) tarafından otomatik olarak yapılacağı düşünüldüğünde şimdiden kullanıcıları sevindireceği söylenilebilir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.