iOS 9 Wi-Fi Bağlanma Sorunu ve Çözümü

iOS 9 Wi-Fi Bağlanma Sorunu ve Çözümü

Wi-Fi ağına (iPhone, iPad ve iPod Touch) bağlanmaya çalıştığınızda kimi zaman modemi görmez, kimi zamanda ise şifreyi girseniz dahi Wi-Fi ağına bağlanılamıyor şeklinde bir sorun ile karşılaşırsınız. Son zamanlarda kullanıcılardan gelen soruna yönelik çözüm yolu olabilecek işlemleri paylaşmak istedim.

Cihazınızda internet bağlantı problemleriyle karşılaşıyorsanız, öncelikli olarak telefonunuzu yeniden başlatın. Bu işlem işe yaramazsa Ayarlar – Wi-Fi kısmından ağınızı seçerek, bu ağı unut !a basıp, yeniden ağınızı tanımlatmaya çalışın. Eğer bu işlemde işe yaramazsa sorun Wi-Fi yardımında olabilir. Bunun için Ayarlar Hücresel veri kısmından en altta Wi-Fi yardımını kapatıp bir daha deneyin.

Soruna yönelik bu çözümler işe yaramazsa aşağıdaki diğer çözümleri deneyebilirsiniz.

Wi-Fi Bağlanma Problemi ve Çözümü

Ağ ayarlarını sıfırlama:

iOS işletim sistemine sahip cihazın ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Bunun için “AyarlarGenelSıfırlaAğ Ayarlarını Sıfırla” yolunu izleyin.
Sonuç olarak Wi-Fi ağ ve şifrelerinizle beraber cihazınızın hücresel ayarları, kullanıyorsanız VPN ve APN ayarları da sıfırlanır. Sıfırlama işleminden sonra Home ve Uyku butonlarına 10 saniye süre boyunca basılı tutarak cihazı yeniden başlatmaya zorlamalısınız.

Kablosuz Ağ Adını ve Şifresini Değiştirin:

Yukarıdaki işlemin işe yaramaması durumunda yönlendiricinize/modeminize giriş yapın ve kablosuz ağ ayarları bölümünden kablosuz ağ adını ve şifresini değiştirin.

Kablosuz Ağınızın Görünür Olduğundan Emin Olun:

Kablosuz ağınız görünür durumda mı? Kablosuz ağ adı eğer görünmüyorsa görünürlüğü kapalı durumda olabilir. Bunun için Modem ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Eğer MAC tabanlı filtreleme varsa, cihazının MAC adresini modeme girmeniz gerekir. Bunun denemesini de başka bir cihazla bağlanmayı deneyerek bunu rahatça anlayabilirsiniz.

VPN Yapılandırmasını Silin:

Gelişebilen yasaklardan dolayı VPN kullanmışsanız problem bundan kaynaklı da olabilir. Bunun için Ayarlar – Genel yolundan ve VPN ismine dokunun ve aşağıda “VPN Sil”e basın. Eğer bu seçenek yoksa VPN uygulamasını cihazınızdan kaldırın.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.