iOS Cihazlarda Arka Planda YouTube Müzikleri Nasıl Dinlenir?

iOS Cihazlarda Arka Planda YouTube Müzikleri Nasıl Dinlenir?

iOS işletim sistemini kullanan ve müzik sevenler için ipucu olacağını düşündüğüm bir konuyu sizinle paylaşmak istedim. iOS cihazlarına sahip kullanıcıların bir çoğu YouTube müziklerinin arka planda çalışmadığından şikayetçi olmaktadır. Aslında bunun için yapılması gereken işlem çok basit. Nasıl mı? Detaylar haberin devamında..

ios-arkaplan-youtube-dinleme

Genellikle Wi-Fi ağının yoğun olduğu bölgelerde müzik dinlemek için telefonu elinize alıyor ve YouTube‘ dan istenilen klibi bulup oynatmaya başlıyorsunuz. Daha sonra tuş kilidi devreye girdiği anda ise müziğimiz sona ermiş oluyor. Adeta müzik dinlemeyi işkence haline getiren bu durumu daha pratik ve kalıcı bir yöntemle ortadan kaldırabilirsiniz. Maalesef bu işlem anında  YouTube’ un kendi uygulamasını değil, Safari tarayıcısını kullanmanız gerekecek.

Safari üzerinden aşağıdaki adımları takip ederek, arka planda YouTube müziklerini rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

  • Safari tarayıcısını açın ve ardından dinlemek istediğiniz şarkıyı Google’ da aratın
  • YouTube ya da farklı bir kaynaktan şarkıyı oynatmaya başlayın
  • Apple’ ın kendi oynatıcısı üzerinde klip oynamaya başladığı an ana menüye geri gelin
  • Daha sonra kontrol merkezini yukarıya doğru kaydırdığınızda Safari tarayıcı üzerinde dinlemekte olduğunuz klibin orada yer aldığını göreceksiniz. Daha sonra Play tuşuna basın. Dilerseniz ekranı kilitleyebilir ya da farklı bir uygulamayı kullanabilirsiniz, artık müzik arka planda çalmaya devam edecektir.

Bu ipucu sayesinde artık engellere takılmadan müzik dinleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. gaye dedi ki:

    teşekkürler, gerçekten işe yaradı