iOS Cihazlarınıza Tek Seferde Uygulama Yükleme

iOS Cihazlarınıza Tek Seferde Uygulama Yükleme

Elinizde iPad, iPhone ve iPod Touch‘ ınız var App Store’ daki bir uygulamayı indirmek istediğimizde tüm cihazlara ayrı ayrı yüklemekten sıkıldınız mı? Bu yazıda açıkladığım bilgi ile tek seferde tüm cihazlarınıza aynı anda yüklemiş olacaksınız.

ipad-iphone

Bu işlemi yaparken ;

  • Cihazların bilgisayara bağlı olmasına gerek duyulmadan,
  • Ve cihazların aynı ortamda bulunmasına gerek kalmadan,

tek seferde yapılacak basit bir işlem sayesinde App Store’ den yükleyeceğiniz uygulama tüm iOS işletim sistemli tüm cihazlarınızda yüklenmiş olacak.

Bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz ;

  • iOS cihazınızda “Ayarlar” bölümüne girin

 IMG_0278

  • Buradan “iTunes ve App Store

 IMG_0330

  • Bu gelen menüde ekranı aşağıya kaydırdığınızda “Otomatik İndirmeler” göreceksiniz, buradan “Uygulamalar” seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekecektir.

 IMG_0331

Bu yukarıdaki adımlarda göstermiş olduğum adımları, kullanmak istediğiniz tüm iOS işletim sistemli cihazlarınızda ayrı ayrı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemler sadece bir defa yapılıp, sonunda tüm cihazlarımızda aktif hale gelmiş olacak.

Şimdi önemli nokta olan iOS cihazlarınızda aynı Apple ID ile App Store‘ a giriş yapılmış olması gerekiyor. Aksi takdirde farklı Apple ID’ ler kullanılması durumunda “Otomatik İndirme” özelliği çalışmayacaktır. Bu sebepten dolayı, tüm iOS cihazlarınızda Aynı Apple ID’ nin kullanılması gerekmektedir.

Yapılması gereken işlemler bu kadar, şimdi ise iTunes üzerinden istediğimiz uygulamayı indirme zamanı geldi. Bunun için App Store giriş yapmanız gerekiyor.

Pc veya Mac üzerinden iTunes‘ u çalıştırın, daha sonra App Store‘ a girerek uygulamalara bakabilirsiniz.

Yüklemek istediğiniz  ücretli veya ücretsiz uygulamayı seçerek “İndir” butonuna tıklayınız.

pc-app-store

Bu indirmek istediğiniz uygulama bilgisayarınıza inmeye başlandığında, bütün iOS işletim sistemli cihazlarınıza aynı anda otomatik olarak yükleme sağlanacaktır.

Artık bu yapılan işlem sayesinde tüm iOS cihazlarınıza tek seferde uygulama yükleme imkanına sahipsiniz..

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.