iOS’ da Pilin Hızlı Tükenmesinin Önüne Geçme

iOS’ da Pilin Hızlı Tükenmesinin Önüne Geçme

Sürekli olarak yanımızda bulunan ve artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan akıllı telefonlar, her ne kadar uygulama bazındaki işlevleri yerine getirseler de genel problem ele alındığında pilin çabuk tükenmesi karşımıza çıkmakta. Arkaplanda çalışan uygulamalardan tutunda oyunlar, ekran parlaklığı ve yan sanayi şarj kabloları pilin çok çabuk tükenmesi ve pil sağlığının azalmasına neden olabilmektedir.

iOS cihazlarında pilin hızlı tükenmesinden rahatsızlık duymaya başladıysanız, BilisimBiLGi olarak hazırladığımız bu yazıyı okuyarak iOS’ da pilin çok çabuk tükenmesinin önüne geçebileceğiniz adımları takip edebilir ve sizi rahatsız eden bu durumdan kurtulabilirsiniz.

iOS’ da Pilin Hızlı Tükenmesinin Önüne Nasıl Geçilir?

iOS cihazlarda pilin çok çabuk tükenmesine neden olan ve pil sağlığını önemli derecede etkileyen birçok neden bulunmaktadır. Arkaplanda çalışmakta olan uygulamalar, oyunlar, ekran parlaklığı ve yan sanayi şarj kablolarını başlıca nedenler arasında gösterebiliriz.

  • iOS’ da pilin çok çabuk tükenmesinin önüne geçebilmek için öncelikli olarak cihazda yer alan Ayarlar’ a giriş sağlayın ve bu ekrandan Pil seçimine dokunun. Bu pencerede batarya sağlığı ve aynı zamanda telefonunuzdaki uygulamalar yer almaktadır. Ekranı aşağıya doğru kaldırdığınızda uygulamaların telefonunuzda ne boyutta şarj tükettiğinin analizi listelenmektedir. (Şarjın hızlı tükenmesinin önüne geçmek için bu uygulamalar içerisinden kullanmadıklarınızı telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.)
  • Aynı zamanda şarjın hızlı bitmesini ortadan kaldırmak için cihazda Ayarlar > Pil’ e giderek, bu ekran üzerinden Düşük Güç Modu‘ na alabilir cihazınızın daha az şarj harcamasını sağlayabilirsiniz
  • Telefon bataryasına etki eden bir diğer etmen de, yan sanayi şarj aletleridir. Yan sanayi şarj aletleri, telefonun bataryasına ciddi bir şekilde zarar verebilir ve aynı zamanda şarjın çok çabuk tükenmesini önlemek adına bataryayı bile değiştirmenize neden olabilir

iOS’ da pilin hızlı tükenmesinin önüne geçme konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone Cihazının Pil Kapasite Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Telefonun Gece Boyunca Şarjda Bırakılması Doğru Mu?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.