iOS ‘ ta Bildirimlerin Gösteriş Şekilleri Nasıl Değiştirilir?

iOS ‘ ta Bildirimlerin Gösteriş Şekilleri Nasıl Değiştirilir?

Sahip olduğu donanım yapısı ile kendinden söz ettiren aynı zamanda iOS işletim sistemi ile de en güvenilir ve stabil olan iPhone cihazlarına sosyal medya yada mail hesaplarından bildirim geldiği zaman yukarıdan aşağı bir kutucuk çıkar. İsterseniz bu kutucuğun yukarıdan aşağıya indiği zaman hiç kaybolmamasını, isterseniz bildirim geldiğinde birkaç saniye ekranda kalıp tekrar kaybolması, isterseniz de bildirim geldiğinde sadece sesle veya titreşimle bildirilip ekrana herhangi bir bildirim gelmemesini sağlayabilirsiniz. Nasıl mı?

iOS 11′ de bildirimlerin gösteriş şekillerini nasıl değiştirebilirim?

  • Öncelikli olarak iPhone cihazının ana ekranında yer alan ” Ayarlar ” giriş yapın
  • Ayarlar menüsü içerisinde yer alan ” Bildirimler ” seçeneğine tıklayın
  • Hangi bildirimi ayarlamak istiyorsak, o uygulamanın içerisine girin
  • Ekranda bildirimin görünmesi istenmiyorsa; ” Kilit Ekranda Göster ” seçimini pasif hale getirin
  • Birkaç saniye ekranda görünmesi isteniyorsa; alt tarafta telefon simgelerinin olduğu kısımda ” Geçici ” seçimine tıklayın
  • Ekrandan gitmesi istenmiyorsa; alt tarafta telefon simgelerinin olduğu kısımda ” Kalıcı ” seçimine tıklamanız yeterli olacaktır

Image-1

  • Seçim işlemi yapıldıktan sonra bu ekrandan çıkabilirsiniz, yapılan ayarlar kaydedilmiş olacaktır

iOS’ ta bildirimlerin gösteriş şekilleri nasıl değiştirilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.