iOS’ ta Canlı Fotoğrafları Videoya Dönüştürme

iOS
A+
A-
iOS’ ta Canlı Fotoğrafları Videoya Dönüştürme

Elimizden düşürmediğimiz, tasarım çizgisi ile de her zaman beğenileri üzerinde toplayan iPhone cihazlarınızla çektiğiniz canlı fotoğrafları video olarak kaydetmek ve paylaşmak istiyor olabilirsiniz. Bugünkü paylaşımda, “iOS’ ta canlı fotoğraflar videoya nasıl dönüştürülür?” konusuna değinelim istedim..

iPhone’ da çektiğiniz fotoğraflar, yaklaşık olarak 3 saniyelik videolar halinde bulunmakta. Adeta bir fotoğrafın canlandırılmasını temsil eden ve güzel bir anı olarak saklanan canlı fotoğrafları video olarak kaydedebilirsiniz, üstelik bu işlemi herhangi bir programa ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilirsiniz.

Canlı Fotoğraf Videoya Nasıl Dönüştürülür?

Canlı Fotoğraf yani Live Photo özelliği ile fotoğrafları rahatlıkla videoya dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı?

  • Öncelikli olarak yeni çekilen veya daha önceden çektiğiniz canlı fotoğraflardan birine dokunun (Sol üst tarafta Live yazısını görerek, fotoğrafın canlı olduğunu anlayabilirsiniz)
iPhone-Fotograf-Video-Donusturme-1
  • Yine bu ekranda Paylaş butonuna dokunun
  • Daha sonra menüyü aşağıya doğru kaydırarak, paylaşım seçeneklerinden Video Olarak Gönder seçimine dokunun

Not: Oluşturulan video, fotoğraflar uygulamasına otomatik olarak eklenecek, yapılan bu işlem sonucunda canlı fotoğraf kesinlikle silinmeyecektir. Ayrıca kaydedilen bu videonun sesli olduğunu bilmenizde fayda var diye düşünüyorum.

Son olarak oluşturduğunuz bu videoyu AirDrop’ un yanı sıra Mesajlar, Mail üzerinden paylaşabileceğiniz gibi sosyal medya platformları üzerinden de bu paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iOS’ ta Canlı Fotoğrafları Videoya Dönüştürme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

iPhone’ da Uygulama İçerisinde Denetim Merkezine Erişemiyorum!

iPhone’ da Fotoğrafları PDF’ e Dönüştürme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.