iOS’ ta Hangi Uygulama İçin Ne Kadar Zaman Harcadığınızı Görün

iOS’ ta Hangi Uygulama İçin Ne Kadar Zaman Harcadığınızı Görün

Gün içerisinde elimizden düşürmediğimiz çağımızın vazgeçilmezleri olan akıllı telefonları gereğinden fazla kullandığınızı düşünüyor ve hangi uygulamayla ne kadar süre geçirildiğini merak ediyorsanız, bu konu hakkında yapılması gerekenleri makalenin devamında bulabilirsiniz.

Sürekli olarak yanımızda bulundurduğumuz adeta hayatımıza yön veren telefonlar, akıllı unvanını aldığından bu yana ihtiyaç duyabileceğimiz her türlü imkânı sağlamakta. Telefonlara gereğinden fazla zaman harcadığımız doğru. Gelen bildirimleri her dakika kontrol etme isteğinden tutunda Facebook yada Twitter‘ da neler olduğunu görme isteği, WhatsApp‘ ta sohbet etme ihtiyacı yada telefona yüklenilen oyunların sürekli oynanmak istenmesi, bir sonraki adımda ne olacağının merakı telefon kullanımının ne boyutta olduğunu bize gösteriyor.

Peki, “telefonunuzla bu uygulamalarda ne kadar zaman harcadığınızı bilmek ister miydiniz?” iPhone cihazlarda yer alan bir özellik sayesinde bu bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak cihaz üzerinden Ayarlar (Settingsmenüsü açın ve ardından Pil (Battery) tıklayıp, genel bakışın açılması için birkaç saniye bekleyin
  • Karşımıza gelen ekranda 24 Saatte (Last 24 Hours) veya Son 7 Gün (Last 7 Days) içerisinde telefonda yer alan uygulamaların pil kullanım detaylarının sıralandığı bir liste göreceksiniz. Aslında buradaki amaç zaman bilgisi, ne kadar süre geçirildiği. Bu bilgiyi öğrenmek içinse 24 saat / 7 Gün sekmelerinin hemen yanında bir saat simgesi bulunmaktadır. Saat simgesine dokunulduğunda uygulamalarda harcadığınız tüm süreyi detaylı olarak göreceksiniz.

iOS-ta-hangi-uygulama-icin-ne-kadar-zaman-harcadıgınızı-gorun-1

iOS‘ ta hangi uygulama için ne kadar zaman harcanıldığı konusunda paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.