iOS-Klavye-Karakter-Onizleme

iOS’ ta Klavye Karakter Önizlemesini Devre Dışı Bırakma

Toplu taşıma araçlarında yada kalabalık bir ortamda birine mesaj atmak için tuşlara dokunduğunuzda çıkan karakter önizlemesinden dolayı yanınızda bulunan kişilerin meraklı bakışlarından yada tuşları rahat kullanan birisinin klavye üzerinde herhangi bir tuşa dokunduğunda hemen üst tarafta açılan o harfin kabarcığından rahatsızlık duyulabilir. Karakter önizlemesini tamamen ortadan kaldırarak bu durumun üstesinden gelebilirsiniz

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda klavyedeki tuşlara dokunulduğunda çıkan harf kabarcığından rahatsızlık duyuyor ve bunu nasıl devre dışı bırakabilirim diyorsanız. İşte cevabı..

iOS’ ta Klavye Karakter Önizlemesi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  • Klavye karakter önizlemesini devre dışı bırakabilmek için öncelikli olarak iOS sistemli cihazınızdan sırasıyla Ayarlar > Genel > Klavye adımları takip edin.
  • Burada Karakter Önizlemesi onayını devre dışı bırakarak Pasif durumuna getirin

iOS-Klavye-Karakter-Onizleme-1

iOS’ ta klavye karakter önizlemesini devre dışı bırakma konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.