iOS’ ta Silinen Fotoğraf ve Videolar Nasıl Geri Getirilir?

iOS’ ta Silinen Fotoğraf ve Videolar Nasıl Geri Getirilir?

Tasarım çizgisinin yanı sıra iOS işletim sistemi ile de en güvenilir ve stabil olan Apple’ ın iPhone ve iPad cihazları, diğer mobil cihazlarla kıyaslandığında ciddi bir hayran kitlesine sahip olduğu söylenilebilir. Peki bu teknoloji harikaları üzerinden yanlışlıkla ya da bilinçli olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesini istiyorsunuz. Bu durum her ne kadar kulağa gerçek olmayacak kadar mükemmel gibi gözükse de yapılacak basit bir işlem neticesinde kurtarma işlemi sizin için sorun olmaktan çıkacak.

Silinen fotoğraf ya da videolar üzerinden 30 gün geçmediyse geri almanız elbette ki mümkün. Apple, iOS’ ta kullanıcıların işini kolaylaştıracak bu özelliği ile silinen fotoğraf ya da videoları 1 ay süresince saklı tutuyor ve daha sonra kalıcı olarak siliyor.

iOS’ ta Yanlışlıkla ya da Bilinçli Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

  • Öncelikli olarak cihazın ana ekranında yer alan Fotoğraflar a tıklayın
  • Tüm fotoğraf ve videolar Albümler başılığı altında toplanmaktadır
  • Burada Albümler başlığı altında yer alan Son Silinenler in içerisine girelim
  • Bu kısımda silinmesinin üzerinden 30 gün geçmeyen fotoğraf ve videolar karşımıza gelmektedir
  • Hatta üzerilerinde kaç gün sonra tamamen silinecekleri de yazmaktadır

iOS-silinen-fotograf-ve-videolar-nasil-geri-getirilir-1

Ör: Bir fotoğrafın üzerinde 10 gün yazıyorsa o fotoğrafı 20 gün önce sildiğinizi ve 10 gün sonra o fotoğrafın tamamen silineceği anlamını taşımaktadır.

Son Silinenler kategorisi içerisinde kurtarılmak istenilen fotoğraf veya videoların üzerine tıklayın, ardından sağ alt tarafta yer alan Kurtar seçimine tıklayın. Eğer toplu olarak kurtarmak istiyorsanız, sağ üst köşede yer alan Seç seçiminin tıklanması ile geri getirmek istediğiniz fotoğraf veya videoları buradan tek tek seçebildiğiniz gibi alt tarafta yer alan Tümünü Kurtar diyerek tamamını da kurtarabilirsiniz. Tabi silinmesi için gününün gelmesini beklemeden aşağıda yer alan Tümünü Sil seçeneğini ile de tümümden kurtulabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.