iOS’ ta Tüm Safari Sekmeleri Tek Seferde Nasıl Kapatılır?

iOS’ ta Tüm Safari Sekmeleri Tek Seferde Nasıl Kapatılır?

Apple‘ ın iOS sistemli iPhone ve iPad cihazlarında ön yüklü olarak bulunan kullanım kolaylığı ve etkileyici performansı ile üçüncü parti tarayıcıların kullanılmasını da ortadan kaldıran Safari uygulamasında diğer tarayıcılarda olduğu istediğiniz kadar sekme açabiliyorsunuz. Her ne kadar kullanımı oldukça rahat olsa da belli bir süre sonra sekmelerin fazlalığı cihazlarda bellek dolmasına sebep olabilmektedir. Tabi ki bu durum karşısında açık olan sekmelerin kapatılması gerekebilir. Bu işlemi ise tek tek yapmak hem zor hemde zaman alabilir. Neyse ki açılan onlarca Safari sekmesini tek seferde kapatacağınız bir yol var. Nasıl mı?

Tüm Safari sekmelerini Tek Seferde Kapatmak için

  • Öncelikli olarak Safari uygulamasını çalıştırın
  • Daha sonra alt tarafta yer alan sekmelerin kontrolünü sağlayan butona basılı tutarak bir kaç saniye bekleyin

iOS-ta-tum-safari-sekemeleri-tek-seferde-nasil-kapatilir-1

  • Yapılan bu işlemin ardından “Sekmenin Tümü, Bu Sekmeyi Kapat, Yeni Özel Sekme ve Yeni Sekme” seçeneklerinin yer aldığı bir menü gelecek, ” Sekmenin Tümü ” seçeneği tıklandığında Safari’ de ne kadar açık olan sekme varsa hepsi tek seferde kapanacaktır

iOS-ta-tum-safari-sekemeleri-tek-seferde-nasil-kapatilir-2

  • Ayrıca sekmelerin görüntülendiği ekranda sağ alt tarafta yer alan Bitti butonuna basılı tutulduğunda da aynı işlemi yapmaktadır

iOS sistemli iPhone ve iPad cihazlarında tüm Safari sekmelerini tek seferde nasıl kapatabilirim sorusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım faydalı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.