iOS’ ta Varsayılan Arama Motoru Nasıl Değiştirilir?

iOS’ ta Varsayılan Arama Motoru Nasıl Değiştirilir?

Apple‘ ın iOS sistemli iPhone ve iPad cihazlarında ön yüklü olarak bulunan kullanım kolaylığı ve etkileyici performansı ile üçüncü parti tarayıcıların kullanılmasını da ortadan kaldıran Safari uygulamasında, yaptığınız aramaları Google üzerinden gerçekleştirirsiniz. Eğer varsayılan arama motorunu değiştirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Varsayılan olarak iOS sistemli cihazlarda bulunan, farklı tarayıcılara da gerek duyulmayan en güvenilir ve stabil olan Safari uygulamasında, varsayılan arama motorunun birçok alternatifi bulunmaktadır. Aşağıda yer alan adımları uygulayarak, varsayılan arama motorunu değiştirebilirsiniz.

iOS’ ta Varsayılan Arama Motorunu Değiştirme

  • Öncelikli olarak cihaz ana ekranında yer alan Ayarlar‘ a ( Settings ve ardından Safari seçeneğine tıklayın
  • Daha sonra Safari penceresinde yer alan Arama Motoru (Search engineseçeneğine tıklayın

iOS-Arama-Motoru-1

  • Arama Motoru penceresinde (Google, Yahoo, Bing, Yandex, DuckDuckGo) yer alan seçimlerden hangisinin arama motoru olarak kullanılması isteniyorsa onaylamak yeterli olacaktır

iOS-Arama-Motoru-2

iOS’ ta varsayılan arama motoru nasıl değiştirilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.