iOS’ un Chrome Tarayıcısında Web Sayfalarını Okuma Listesine Ekleme

iOS’ un Chrome Tarayıcısında Web Sayfalarını Okuma Listesine Ekleme

Internet araçları ile herkes tarafından tercih edilen popüler arama motoru Google‘ ın ücretsiz internet tarayıcısı olan Chrome tarafından geliştirilen okuma listesi özelliği, yolcuklukta ya da internetin olmadığı bir ortamda listeye ekleyeceğiniz web sayfalarını çevrimdışı olarak okumanıza olanak sağlamakta. Peki, iOS işletim sistemine sahip cihazlarda Chrome tarayıcısını kullanıyor, web sayfalarını bu okuma listesine nasıl ekleyebilirim diyorsanız yazının devamına göz atmanız yeterli olacaktır.

iOS işletim sistemli cihazlarda, internet tarayıcısı Chrome’ da web sayfalarını okuma listesine eklemek için;

iOS’ un Chrome Tarayıcısında Web Sayfaları Okuma Listesine Nasıl Eklenir?

  • Chrome uygulamasını iOS cihazınızda açtıktan sonra okuma listesine eklemek istediğiniz web sayfasına gidin
  • Daha sonra Chrome ana ekranında sağ üst köşede bulunan üst üste üç nokta butonuna tıklayın ve açılan kısımdan sol üst tarafta yer alan yukarı doğru olan ok işareti olan simgeye tıklayın

iOS-Chrome-Okuma-Listesi-1

  • iOS size bu web sayfası ile alakalı yapılacak olan işlemi soracaktır, bu pencerede Daha Sonra Oku seçeneğine tıklayın

iOS-Chrome-Okuma-Listesi-2

  • Belirlediğiniz web sayfalarını Daha Sonra Oku listesine ekledikten sonra bu liste üzerinde görüntüleyebilmek için Chrome’ un ana ekranı üzerinde sağ üst köşede bulunan üst üste üç noktaya tıklayın açılan menüden Okuma Listesi‘ ne tıklayın
  • Daha önceden eklemiş olduğunuz tüm web sayfaları bu Okuma Listesi içerisinde yer almaktadır. Tabi bu sayfaları okuduktan sonra listeden kaldırmak istediğinizde, ekranın hemen sağ altındaki Düzenle butonuna tıklayıp, silmek istediğiniz web sayfalarını seçip Sil tuşuna tıklamanız yeterli olacaktır.

iOS-Chrome-Okuma-Listesi-3

iOS’ un chrome tarayıcısında web sayfalarını okuma listesine ekleme konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.