iOS’ un YouTube Uygulamasında İzlenilen Video İleri yada Geri Nasıl Alınır?

iOS’ un YouTube Uygulamasında İzlenilen Video İleri yada Geri Nasıl Alınır?

iOS işletim sistemine sahip (iPhone, iPad, iPod Touch) cihazlarında bulunan YouTube uygulamasında izlediğiniz videoyu ileri yada geri almak istediğinizde bu işlemi sağlayacak ufak bir ayrıntıdan haberdar mıydınız?

İzleyicilerin işini kolaylaştıracak olan bu özelliğin kullanılabilmesi için YouTube’ un 12.04 sürümü yada daha üst sürümünün yüklü olması gerekmektedir. Bunun kontrolünü AppStore‘ a giderek, Güncellemeler menüsünden yapabilirsiniz. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan bu yönetimin nasıl kullanıldığına bakalım.

  • Öncelikli olarak YouTube uygulamasını çalıştırın ve izlemek istediğiniz videoyu oynatmaya başlayın
  • Videoyu 10 saniye ileri almak istediğinizde ekranın sağ tarafına iki kez, yine aynı şekilde geri almak istediğinizde de ekranın sol tarafına iki kez hafifçe dokunmanız yeterli olacaktır.
  •  10 saniye değilde 20 saniye ileri-geri almak istediğinizde, bu sefer ekranın sağına yada soluna üç kez hafifçe dokunmanız yeterli olacaktır.

iOS-YouTube-Uygulamasi-2

iOS’ un YouTube uygulamasında izlenilen videoları ileri yada geri alma işlemi işte kadar kolay.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.