iPhone 4′ ünüzü Beyaz Yapın

iPhone 4′ ünüzü Beyaz Yapın

Geçtiğimiz ayın son günlerine doğru Apple yeni bir süpriz yaparak iPhone 4 akıllı telefonunun beyaz modelini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Peki siyah modele sahip olanlar beyaza geçmek için ne yapabilir?

iphone4Eğer akıllı bir telefon alacaksanız kesenizin ağzını azıcıkta olsa açamanız gerekiyor. Özellikle yeni iPhone fiyatları el yakıyor diyebiliriz. Tabii ki o kadar para verdikten sonra aldığınız telefonu bir cep telefonu yerine aksesuar olarakta kullanmak isteyebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereklen sadece telefonun dış kabınıdeğiştirmek. Aslında bu işelem oldukça basit gibi gözüksede dikkat isteyen bir konu. Çünkü yapacağınız en küçük hata akıllı telefonunuzun performansını etkileyebilir.

iPhone 4 için gerekli beyaz elbiseyi herhangi bir satış sitesinden elde etmeniz mümkün. Örnek olarak eBay üzerinden satın alabilirsiniz. Bu setlerin fiyatları tamir takımı ile birlikte 10 dolar ile 130 dolar arasında değişkenlik gösteriyor.

Tamir takımı ile birlikte bir tornavida geliyor. Bu tornavida ile cihazın alt bölümünde bulunun iki adet vidayı sökeceksiniz.

İki vidayı sökmenizin ardından arka kapağı yukarı kaydırarak açıyorsunuz.

Üçüncü adıma çok dikkat etmelisiniz. Çünkü beyaz arka kapağın içersinde koruyucu bir plastik var. Bu plastik örtüyü kapağa zara vermeden kaldırmanız gerekiyor.

Bu işlemlereden sonra sıra geldi montaja. Montaj işleminde ise ürünün tam olarak yuvalara yerleştiğinden emin olmalısınız.

Aynı işlemleri ön tarafa uyguluyorsunuz. Burada dikkat edeceğiniz konu ise ön tarafta bulunan şeffaf bölüm. Bu bölümün içersine kesinlikle herhangi birşey ile temas etmemelisiniz.

Yeni iPhone 4’ünüz hazır

Kaynak: Shiftdelete

 

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.