iPhone 4S’ e iOS 8 Yüklemede Acele Etmeyin !

iPhone 4S’ e iOS 8 Yüklemede Acele Etmeyin !

Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Apple’ ın yeni nesil işletim sistemi iOS 8′ i, iPhone 4S modeline yükleyen kullanıcılardan gelen verilere bakıldığında pekte olumlu yönde olmadığı görülmekte.

iphone4s-gorseli

17 Eylül tarihi itibariyle kademeli olarak yayınlanmaya başlanan, Türkiye saati ile 20:00′ de güncellemeye hazır olarak sunulan Apple’ ın yeni nesil işletim sistemi iOS 8, iPhone 4S ve üzeri olan iPhone modellerini kapsamakta. iOS 7 güncellemesi ile geçtiğimiz yıl performans nedeniyle iPhone 4′ te yaşanan sorunları maalesef bu yılda iPhone 4S yaşıyor. Güncellemeyi Türkiye’ den daha önce alma fırsatı bulan yurtdışındaki kullanıcılardan gelen açıklamalar doğrultusunda Apple’ ın yeni nesil işletim sisteminde handoff, airdrop, grafik görselleri ve özelliklerini kısacası iOS 8 ile gelen yenilikleri giriş seviyesi olarak adlandırabileceğimiz iPhone 4S modelinde kullanılamıyor. Bu sebepten dolayı şuan için sorunsuz çalışmakta olan sistemlerini değiştirmeye gerek olmadığı görüşü dile getiriliyor.

iPhone 4S modeli için yayınlanan tablo da iOS 7.1.2 ile iOS 8 sürümleri arasındaki uygulamaların açılma sürelerini gösterilmekte.

iphone4s-ios-uygulama-acilma-sureleri

Sonuç olarak iPhone 4S için güncellemeden tamamen uzak durun denilmiyor, Apple tarafından ileri de gelebilecek yeni güncelleme ile aksaklıkların giderilmesi sonucunda daha optimize hal alabileceği beklenildiğinden, bir süre daha beklemeleri şuan için yararlı olacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.