iPhone 5′ te Güç Tuşu Sorunu

iPhone 5′ te Güç Tuşu Sorunu

iPhone 5‘ te yaşanan güç tuşu sorunu nedeniyle Apple tarafından alınan karar doğrultusunda, sorun yaşayan kullanıcıların güç tuşunu ücretsiz değiştirme kararı aldığını açıkladı.

Apple’ ın 2012 yılında satışa sunduğu iPhone 5′ in ilk parti üretiminde çok sorunlar yaşanmış hatta bazı cihazlar sıfır kutularının içerisinden çizik halde çıkmıştı. İkinci ve daha sonraki parti iPhone 5 üretimlerinde sorunları minimuma indiren Apple, bugün ilginç bir karar aldı.

iPhone 5′ in çok sık rastlanan sorunlarından biri olan güç tuşu için değişim programı başlatıldı. Normal kullanımda bir süreden sonra işlevselliğini yitiren ve kullanıcıya sorun yaratan iPhone 5’in güç tuşu artık ücretsiz olarak değiştirilebilecek. Bu değişim programı ülkemizde de geçerli olacak.

iphone-sleep-wake-button

2 Mayıs 2014 tarihinden itibaren İstanbul Zorlu Center’ da açılan Apple Store’ a güç tuşu sorunlu iPhone 5 cihazınızı götürüp ücretsiz değişim hakkından yararlanabilirsiniz. Cihazınızı Apple Store’ a göndermeden önce firmanın sizden istediği birkaç şey olacak.

  • iTunes veya iCloud ile verilerinizi yedekleyin
  • iPhone’ umu Bul ‘u kapatın
  • Ayarlar> Genel>Sıfırla>Tüm içerikleri ve ayaları sil
  • iPhone 5 kılıfınızı çıkarın

Yukarıdaki yönergeleri gerçekleştirdikten sonra iPhone 5 cihazınızı Apple Store’ a gönderebilir ve ücretsiz güç tuşu değişim programından yararlanabilirsiniz.

Kaynak: Shifdelete.Net

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.