iPhone 5S hakkında tüyler ürperten iddia!

iPhone 5S hakkında tüyler ürperten iddia!

iPhone 5S’in pili bitse bile dört gün boyunca izlenebiliyorsunuz.
 
Gizlilik ve izlenme konusunda insanlar genelde Google ve Facebook gibi büyük şirketlerden yana endişe ediyorlar. Ancak bu listeye Apple‘da eklenecek gibi görünüyor. Yeni bir rapor, iPhone 5S‘in pili bittikten sonra telefon kapalıyken bile (ve büyük olasılıkla M7 işlemcisi özelliği olarak yeni iPad’lerde de) 4 gün boyunca hareketleri izleyebileceğini iddia ediyor.
 

iphone5s-m7

 
Bu iddia henüz teyit edilmedi ancak, Reddit kullanıcısı Glarznak, ilginç deliller sunuyor. Görünüşe göre Glarznak, Avrupa’da tatile çıktığı sırada iPhone’unun bataryası bitti. Ancak şarj kablosu bozuk olduğu için cihazını bir süre şarj edemedi. Glarznak cihazını takip etmek için Argus uygulamasını kullanıyordu. Peki Argus uygulaması ne işe yarıyor?
 
iPhone’unuzu oldukça elit bir sağlık ve fitness cihazına dönüştüren Argus uygulaması ile her türlü aktivite, beslenme, spor, uyku ve kilo takibini sağlayabilirsiniz. Kişisel gizliliğinizi göz önünde bulundurarak tasarlanan bu uygulama ile hayatınızın her anını kayıt altına alabilirsiniz.
 
Bir süre sonra iPhone’unu şarj eden Glarznak, dört gün boyunca şarj edilmediği için kapalı kalan iPhone’unun kapalı olduğu dönemde bile bu uygulama tarafından yaptığı hareketlerin takip edildiğini gördü.
 
Muhtemelen M7 hareket işlemcisi, dört gün poyunca şarjı olmayan iPhone’da yedek pil gücü kullanarak cihazı tam olarak kapatmadı. Bu durumu bazıları tüyler ürpertici olarak görebilir ama bazı açılardan farklı düşünülebilir. Her şeyden önce dört gün kapalı olan cihazın hareketleri takip edildi ancak Glarznak, iPhone’unu izlemek için özel uygulama yüklemişti. Endişelendiğiniz durumlarda bu uygulamayı kapatabilirsiniz.
 
Kaynak: f5haber

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.