iPhone 6 Dizaynında Son Gelişmeler

iPhone 6 Dizaynında Son Gelişmeler

Apple’ın yeni iPhone’u için aldığı son patent, iPhone 6 hakkında önemli iddiaları doğruluyor!

iphone 6 hakkında detaylı bilgi yazının devamında…

iphone6gorunum

Apple, safir materyalini yeni telefonlarında daha fazla kullanmak istediğine dair daha önce de haberler geliyordu. Safir tedarik eden bir şirketle uzun yıllar devam edecek bir sözleşme yapması da bu haberlerin arasındaydı. Ancak şimdi çok daha önemli bir delil ortaya çıktı. Apple’ ın patent bürosuna yaptığı bir başvuruda, safir planları açıkça görünüyor. Buna göre Apple, iPhone 6 telefonun ekranını ince safir tabakalarıyla kaplayacak. Bu teknik sayesinde telefon kullanıcıları hem çok keskin görüntülere sahip olacak, hem de telefonun ekranı son derece güçlü olacak. Başka bir deyişle, artık iPhone 6 ekranlarını düşürerek çatlatıp kıramayacaksınız.

Apple, bu planını hayata geçirmek için çok güçlü kesici lazerlere ihtiyaç duyacak. Standart telefon ekranlarını kesmek için kullanan lazerlerin, safiri kesmesi mümkün değil. Apple bu nedenle, üretim tesislerinde de önemli güncellemeler yapacak.

Apple, safiri şimdilik iPhone 5S’in parmak izi okuyucusu üzerinde ve kamera lensinde kullanıyordu. Ancak şimdi koskoca ekran da safirden oluşunca, iPhone 6‘nın fiyatının çok yüksek olabileceğinden de korkulmuyor değil…

Kaynak: Haberyazar

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.