iPhone 6′ nın Safir Ekranı Ne Kadar Dayanıklı ?

iPhone 6′ nın Safir Ekranı Ne Kadar Dayanıklı ?

Apple tarafından merakla beklenen yeni nesil akıllı telefonu iPhone 6′ da safir cam teknolojisinin kullanılacağı biliniyor. Peki bu safir cam teknolojisinin ne kadar dayanıklı olduğu üzerine test edilen görüntüleri izleyerek siz karar verin.

iphone 6-ekran

Apple’ ın yeni nesil akıllı telefonu iPhone 6 ‘ yı son bahar aylarında tanıtacak olması, artık herkes tarafından bilinmekte. iPhone 6 cihazına yönelik merak edilen noktalardan birini de şüphesiz ki, ekranı oluşturmakta. iPhone 6’ nın 4.7 inçlik ekranında kullanılacağı muhtemel safir cam için iki farklı dayanıklılık testi üzerine görüntüler internet üzerinden paylaşıldı.

4.7 inçlik ekrana sahip olan iPhone 6 üzerinde yer alacak olan safir cam teknolojisi ne kadar dayanıklı olabilir? MKBHD adındaki bir kullanıcı tarafından gerçekleştirilen bükülme ve çizilme testi görüntüsünü izleyebilirsiniz.

Apple hakkında yaptığı sızıntılar herkes tarafından bilinen Sonny Dickson tarafından gerçekleştirilen görüntüde safir camı esneterek nasıl dayanıklı olduğunu gösteriyor.

Son olarak Gorilla Glass kullanılmış ekranlara bakarak safir ekranın daha dayanıklı ve sağlam olduğunu söyleyebiliriz. Ancak safir cam teknolojisinin kullanılması fiyat konusunda artışı da beraberinde getireceği, buda iPhone 6′ ya daha yüksek fiyat ile ulaşılacağını göstermekte.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ertürk dedi ki:

    Elin oğlu nelerle uğraşıyor biz nelerle uğraşıyoruz acaba? Gelecek göklerde olduğu kadar teknolojidedir unutuluyor.