iPhone 6 Plus’ ta “Bükülme Sorunu” Ortaya Çıktı !

iPhone 6 Plus’ ta “Bükülme Sorunu” Ortaya Çıktı !

Apple’ ın herkes tarafından merak konusu olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus yeni nesil akıllı telefonları satışa sunulduğundan itibaren uygulanan test sonuçları ile gündemden düşmüyor. Bu sefer ki gündemde kalma sebebi 5.5 inçlik ekran boyutundaki iPhone 6 Plus’ a sahip bazı kullanıcılar, telefonun ceplerinde bükülebildiğini sorununu ortaya çıkardı.

iphone6-plus-egilme

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satışa çıktığı günden bugüne kadar adeta dayanıklı olmadığını kanıtlamaya çalışan akıllı telefona sahip bazı kullanıcıların bilinçli veya bazen de kaza süsü verilerek uyguladığı testler sonucunda telefonu kırma tutkusunun halen devam ettiği gözlenmekte. Yalnız bu defa ortaya atılan durum 5.5 inçlik ekran modeline sahip olan iPhone 6 Plus akıllı telefonu cebinden çıkartan bazı kullanıcıların, telefon üzerindeki ses kısma tuşunun altından bükülme meydana geldiği fark edildi. Bu sorun üzerine teknoloji otoritelerinden Unbox Therapy sitesinin editörü Lewis tarafından YouTube üzerinden paylaşılan video da iPhone 6 Plus’ ın el gücü sonucunda bükülebildiği ispatlanıyor.

Sonuç olarak ekran büyümesi ile beraber bir hayli de incelenen iPhone 6 Plus akıllı telefonuna sahip olan kullanıcıların dikkat etmeleri gereken konuların başında arka ceplerinde taşıdıklarında telefonlarını dalgınlığa gelip te kesinlikle üzerine oturmamalı. Malum el gücü ile bükülebilen bir telefonun geldiği durum ortada tüm vücut ağırlığı düşünüldüğünde daha büyük bir sorunla karşı karşıya kalınabilir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.