iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile Satış Rekoru Kırıldı

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile Satış Rekoru Kırıldı

Herkes tarafından satışa sunulması merakla beklenen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için 4 milyon ön sipariş adeti alan Apple, yeni nesil akıllı telefonlarındaki rekor satış rakamlarını açıkladı!

iphone6-ve-iphone6plus

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürdüğü ve çıkışından itibaren üç gün içerisinde 10 milyon adet iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satış rakamına ulaşıldığı açıklamasında bulunan Apple, geçtiğimiz yılda iPhone 5S ve iPhone 5C modelleri ile 9 milyon adet satışına ulaşmıştı. Bu sayede rakamı 1 milyon adet daha arttırmayı başardığı gözleniyor. ABD, Fransa, Hong Kong, Kanada, Avusturalya, Almanya, Japonya, Singapur, Porto Riko ve İngiltere olmak üzere 19 Eylül tarihinde 10 ülkede satışa sunulan, 26 Eylül tarihinde ise aralarında Türkiye’ nin de bulunduğu 20 ülkede daha satışa sunulacak olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus yeni nesil akıllı telefonlarından hangisinin daha fazla satıldığı konusunda Apple tarafından herhangi bir bilgi verilmediğini de belirtelim.

Her zaman olduğu gibi Apple, çıkarmış olduğu yeni nesil cihazlarıyla eleştirilere maruz kalsa da sonuç ortada, görülen satış rakamları ile yapılan eleştirilerin sadece lafta kaldığını kanıtlamakta. Aslında kabul edilmesi gereken bir gerçek var ki, bu da Apple’ ın yeni çıkardığı cihazlarını pazarlamada ki başarısı. Bakalım ilerleyen zamanda satış adedinin artması üzerine talebi karşılamakta zorlanıp, stok problemi yaşanacak mı?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.