iPhone-Bir-Defa-Caliyor-Mesgule-Dusuyor

iPhone Bir Defa Çalıyor Sonrasında Meşgule Düşüyor Nedeni ve Çözümü

Teknolojik anlamda büyük gelişim ve değişim gösteren, kullanıcıların bütün isteklerine yanıt veren iOS işletim sistemli iPhone cihazlardan birisine sahip olan arkadaşım, “telefonunun arandığı ancak bir defa çaldıktan sonra meşgule düştüğü herkes tarafından dile getirilmiş. Bu durumun nedeni ve çözüm yolu ne olabilir?” sorusunu yöneltti. iPhone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları bir sorun olan telefonun bir kere çalıp hemen meşgule düşmesinin nedenini ve çözüm yolunu aşağıda bulabilirsiniz.

iPhone kullanıyorsunuz ve telefonunuzu birisi arayıp size ulaşamadığını, gerekçesinin de telefonunuzun bir kez çalıp hemen arkasından meşgule düştüğü yönündeyse aslında bu durum bir hatadan kaynaklı değil de yapmış olduğunuz bir seçimden kaynaklı olduğunu söyleyebilirim. İşte bu durumun çözüm yolu..

iPhone Bir Defa Çalıyor Sonra Meşgule Düşüyor, Nedeni ve Çözüm Yolu

iPhone cihazı bir defa çalıp hemen ardından meşgule düşmesinin nedeni telefonda Rahatsız Etme özelliğinin açık kalmasından kaynaklı olduğunu söyleyebilirim. Rahatsız Etme özelliği aktif durumdayken gelen aramalar ve bildirimler sessiz alınmakta ve aramalar meşgule düşmektedir.

  • Öncelikli olarak telefonunuzda Ayarlar’ a girin
  • Gelen pencerede ekranı aşağıya doğru kaydırın ve Rahatsız Etme seçimine dokunun
  • Daha sonra Rahatsız Etme özelliğini pasif hale getirin
  • Bu işlem sayesinde yaşanılan sorundan kurtulmuş olacaksınız

Artık arandığınız zaman sizi arayanlar meşgule düşmeyecektir. Özel bir görüşme anında Rahatsız Etme özelliğinin aktif hale getirilmesi faydalı bir durumdur. Tabi çoğu kullanıcı tarafından aktif edilen bu özelliğin tekrardan pasif hale getirilmesi unutulmaktadır. Sonrasında telefonların bir defa çalıp ardından meşgule düşmesinin neden kaynaklı olduğu tespit edilememektedir.

iPhone Cihazlar için Gece Modu

iPhone Telefonları ve Tanıtım Tarihleri

iPhone’ da Klavye Sözlüğünü Sıfırlama

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.