iPhone Cihazlar için Gece Modu

A+
A-
iPhone Cihazlar için Gece Modu

Gün içerisinde elden düşürmediğimiz, donanım yapısı ile birlikte tasarım çizgisi ile de kullanıcılarda büyük ilgi gören iPhone cihazlarında, beklenen şeylerin arasında en başta gece modu özelliği gelmekte. Bu mod kullanıcıların işini kolaylaştıracak aynı zamanda gözlerin yorulmasının da önüne geçecek. Bunun için herhangi bir program kullanılmasına gerek yok. Her şey iPhone’ un tam içerisinde. Nasıl mı?

Herkes iPhone‘ da Gece Modu olmamasında şikayetçi, ancak Ayarlar‘ ı karıştırdığımızda içerisinde bazı seçenekleri bulabilmekteyiz. Peki, iPhone’ da Gece Modu nasıl açılır?

iPhone Cihazlarda Gece Modu’ nu Açma

Akıllı renkleri tersine çevir modu ile beyaz planı siyah duruma getirebiliyoruz. Akıllı olarak adlandırmamızın nedeni ise ana menüde yer alan simgelerin, yazıların ya da gerekli olan şeyleri tersine çevrilmemesi. Bu durum aslında bizim için oldukça önemli bir özellik. Evet, sözü fazla uzatmadan bu özelliğin nasıl aktif hale getirildiğine bakalım..

  • Öncelikli olarak Ayarlar‘ a girin, ekranı aşağıya doğru kaydırın Genel‘ e dokunun
  • Genel penceresi içerisinde Erişilebilirlik ve ardından Ekran Kolaylıkları‘ na girin
  • Gelen kısımda Renkleri Tersine Çevir seçimine dokunun
  • Burada “Akıllı Tersine Çevir” ve “Klasik Tersine Çevir” seçenekleri karşımıza çıkmakta.
  • Bunlardan bizim için önemli olan Akıllı Tersine Çevir seçimidir. Bunu aktif hale getirdiğimizde tam da istediğimiz gece modu özelliği etkin hale gelecektir

Bu seçim aktif hale getirildiğinde arka menü hemen siyah görünüme bürünecektir. Menüden çıkılıp, ana ekranda gelindiğinde ise herhangi bir değişiklik olmamaktadır. Tekrardan örneğin Twitter, Instagram, YouTube‘ a ya da başka bir uygulamaya girildiğinde arka menü yine siyah renge dönüşecektir.

Not: Bir diğer seçenek olan Klasik Tersine Çevir ise, aslında iPhone’ larda en başından beri yer alan bir özellik. Renkleri ayırt etmeden olduğu gibi tersine çevirmekte.

iPhone’ da Titreşimi Değiştirme

iOS’ ta Uygulama İçerisindeyken Denetim Merkezi’ ne Erişimi Engelleme

iPhone’ da SIM PIN Açma ve Kapatma

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.